Počas zásahu na D1 do nich vrazil kamión, dvaja hasiči zahynuli. Šutaj Eštok vyjadril rodinám sústrasť
je vela tovarov, ktore nepotrebuje byt z pondelka do stredy na inom mieste - napriek tomu sa vozia kamionmi a nie po zeleznici.
taras, ze sa to "nikdy nepodari po zeleznici". Funguje tak napr. koncern Basf (ma vlastnu zeleznicnu dopravu) a pred 20 a viac rokmi tak fungovala vacsina tovarenskej vyroby v celej Europe, kde boli zeleznicne vlecky - tieto sa vsak "uradne" zacali masovo rusit ako jeden z dosledkov tej "euro-regulacie" (zachovane ostali len vo Svajciarsku, ktore je mimo EU).
zeleznicnu dopravu nici euro-legislativa: prvy, druhy, treti a stvrty zeleznicny balicek EK, ktore slubovali vyssie prepravy na zeleznici, realne priniesli jej prepad a kazdym "balickom" sa to len zhorsovalo. Balickami sa povinnosti akterov v zeleznicnej preprave skomplikovali a predrazili naklady a zeleznica nie je tym konkurencna cestnej doprave...