Mas recht.
a burat stadiony je take progresivne...
Mas recht.
a burat stadiony je take progresivne...
tvoja otazka verejne dokazuje aki ste vy progresivci "odbornici" - sta Nad...
to sa musis opytat v Cechach a v Nemecku kolko mu tam ponukali.
uz v nadpise sa podsuva narativ, ze slovensky obcan v KHL = koniec v reprezentacii. Vskutku trapne a ubohe.
hovori z nej slepa zavist a naockovana nenavist - nastastie nie je drzitelkou zbrane ako cintula
vacsina pravnikov je nosata fajta
clanok 103 ich Ustavy stanovuje funkcne obdobie prezidenta na 5 rokov - tie uplynuli, mandat skoncil.
riadiace organy WHO obcania ziadneho statu nevolili, nijako nepodliehaju kontrole verejnosti ani zvolenym zastupcom obcanom v jednotlivych statoch.
ergo, jej vystupy mozu mat iba odporucajuci charakter pre clensky staty - nemozu byt pandemickym "diktatom" na zmluvnej baze. Za uskutocnovanie opatreni musi byt zodpovedna exekutiva statu (ktora je/ma byt pod kontrolou verejnosti/obcanov - to neplati v diktatorskych rezimoch).
"zmluva" je vymahatelny pravny akt zavazkov medzi zmluvnymi stranami, teda takyto akt nemoze byt podpisany s organizaciou, v ktorej je samotny stat clenom. clenske vztahy, prava a povinnosti organizacie sa riesia transparentne jej statutom a vnutornym poriadkom.
z udajnej "spodiny" (ako oznacuje bosoracka vasaryova vacsinu Slovakov) a "dezolatov" (ako ich oznacovala cvargovlada) vsak napriek tvrdej kritike tej vlady, ked sucasna koalicia bola v opozicii - nevzisiel ziaden atentatnik na politickeho predstavitela.
Atentatnik vzsiel z radov tych, co sa oznacuju za "slusnoludi" a "demokratov".
ludia zomierali na neposkytnutie zdravotnej starostlivosti vcas kvoli pozatvaranym ambulanciam a oddeleniam nemocnic - bola poskytovana lekarska starostlivost iba v pripade priameho ohrozenia zivota (co pre mnohych uz bolo neskoro).
tento dovod naumrtnosti sa sa vsak "hravo" skryl do statistisky umrti "na covid" (stacilo aby sparadlo "spravne zareagovalo" alebo skor platilo, ze papier znesie, ved sparadla sa neodkladali...).
nastuduj si ako pred 30 a viac rokmi fungovali napr automobilky v Nemecku! logisticke vlaky navazali cez vlecky "just-in-time" elementy do pasovej vyroby a obdobne na zapade fungovalo vela tovarenskej vyroby. Na vychode sa fungovalo viac "cez sklady" (neboli alternativy adekvatne rychlej obchadzacej cesty v pripade zlyhania hlavnej trasy).
potom prisla "euro-liberalizacia" a to co sa robilo dovtedy vlakmi prevzali na seba kamiony (samozrejme za celospolocensky vyssie naklady), nastal boom ich vyroby.
v sucasnosti kvoli enormnym congestiam cestnej dopravy nie su ani kaminy schopne uz plnit funkciu "skladu na kolesach".
vodici su potom priam nahanani, aby doviezli zasielku "vcas" napriek hustote dopravy a tak sposoboju obdobne nehody ako tato na D1.
faktom je, ze po cvargovlade chranenej caputovou nema Slovenska republika ziadnu vlastnu PVO - to nie je len "naslapna mina" ale ohrozenie bezpecnosti statu / vlastizrada.
od jari toho roku ludia v Europe, vratane susednych krajin zvysene umierali na covid, ale na Slovensku az do septembra zomrelo na covid iba par desiatok ludi.
Potom to vzal uj premier "do vlastnych ruk", hodil zo dve atomofky a hned sme boli v umrtiach na poprednom mieste Europy.
teda opatrenia-neopatrenia pelleho vlady dobiehali s minimalnym poctom umrti na covid.
Nasledne opatrenia novej vlady prispeli k nadumrtiam nielen z titulu covidu ale predovsetkym z titulu neposkytovania zdravotnej starostlivosti vcas kvoli pozatvaranym ambulanciam a oddeleniam nemocnic.
mas pravdu - lenze pred 30 rokmi zacala EU robit presny opak tzv. liberalizaciou dopravy a nasledky sa kazdym rokom prejavili. Oni ten zly trend (presun tovarov zo zelenice na cesty) este umocnovali dalsou a dalsou legislativou - pricom samozrejme hlasali presny opak, ako tie opatrenia budu upevnovat a zvysovat prepravy zeleznicou a znizovat na ceste. cielene klamali. ked to niekto kritizoval a preukazal opak ich ocakavani realnymi faktami, tak ho umlcovali.
z hladiska celospolocenskych nakladov je cestna nakladna doprava ovela drahsia nez zeleznicna (nehovoriac o jej pozitivnych efektoch bezpecnosti a ekologie), ale cielene je to "euro-uradne" nastavene opacne...
pocet zabitych ludi na cestach ma sice klesajuci trend, ale to je vdaka technickym opatreniam pasivnej bezpecnosti. Stale je vsak neakceptovatelne, ze na cestach EU rocne zomiera niekolko desiatok tisic ludi a nasobok ich poctu je trvale zmrzacenych. na zeleznici je to radovo len par sto (to do toho rataju aj samovrazdy).
este sa snad pojde "vylodit" do normandie...
cele to uz musi prestat - ale ako aj sam pises, rozhoduju o tom ini, ktorym dlhotrvajuci konflikt medzi RU a UA vyhovuje...
Sovietsky zvaz bol nemeckym agentom, vyskolenym na revolucionara, rozparcelovane imperialne Rusko na zvazove SSR
kazdy ma pravo na obranu - tou je aj preventivny utok (takto yzrael svoj zasahy u susedov zvovodnuje a je to akceptovane OSN)
uz vsak z nich uzemne najmenej 20% k dispozicii nema a mat uz nebude...
mozno ho nazve aj Banderom...
Odporúčame