Hokej je schopný zarezať mládež viackrát. Žiaci ZŠ trénujú skoro ráno, vstávajú aj skôr ako o piatej. Potom v škole spia. Z tréningu na vyučovanie chodia neskoro, spotení a hladní. Hokej narúša rozvrh celej školy, mnohé zápasy sa hrajú počas vyučovania (miesto hodín, hoci ZŠ je povinná). Tam kde majú hokejové triedy, majú aj tí čo nehrajú nulté, siedme a ôsme hodiny. Zároveň sa predmety ako matematika, slovenčina presúvajú na koniec rozvrhu. Výsledok? Deti ani poriadne netrénujú, pretože nepravidelný spánok a stravovanie znižujú efektivitu tréningu, ani sa poriadne neučia. Jediný kto získa je ten, čo predáva výstroj, resp. robí kšefty v rámci zväzu.


