O zlyhaní cirkví a nevyhnutnosti rešpektovania Zákonov Stvoriteľa
Ako to myslíš, že zdravý rozum to vylučuje? Veď predsa tu nemajú všetci rovnaké podmienky, niekto má celkom pohodový život a niekto naopak. To je podľa teba božia spravodlivosť?
Ja som, je božia podstata každej bytosti, bez výnimky, teda všetky bytosti sú si rovné božou podstatou. Rozdiel je iba v tom kto si tú podstatu uvedomuje a stotožní sa s ňou a o tom aj je duchovný vývoj, je to cesta k Bohu!
Aby sme sa rozumeli, pre mňa zdrojom nie je biblia, sú ním východné náboženstvá a naši majstri, ktorí realizovali, Minařík a Vacek, ale je ich viac. Tí všetci v podstate tvrdia to isté, len možno inými slovami a tak je to aj správne, aspoň viem, že neodpisovali.
A to, že kresťania si odhlasovali iné, to je ich problém. Ak sa trochu povŕtaš v histórii toho koncilu zistíš zaujímavé veci. Napokon je známe okrem iného, že Theodora manželka cisára Justiniána dlho väznila vtedajšieho pápeža až kým napokon podpísal závery koncilu.