To je váš problém ferro, že keď čítate o potkanoch a krysiach, hneď si vybavíte politikov z koalície. Buďte viac empatický.
To je váš problém ferro, že keď čítate o potkanoch a krysiach, hneď si vybavíte politikov z koalície. Buďte viac empatický.
Pán rád tipuje, nesmiete mu to vyčítať, je to jeho právo a vy budete za fašistu,
Diskutujúci vyčíta, že sa USA zapojili do vojny až keď boli napadnutí a to je pravda. Takí Rusi sa zapojili oveľa skôr, nie? Ešte pred napadnutím Hitlerom, oslobodili Poľsko, pobaltské republiky a aj Finsko, ale to nie úplne.
Aha, tak vy si len tak tipujete. Proste si niečo vycucáte z prsta a potom to tu pastujete. Máte divného koníčka.
Čo vaše repliky? Prečo máte potrebu sa k všetkému vyjadrovať? Pred pár dňami ste tu napísali, že Orbán získa vo voľbách 80%. Toľko k vašej fundovanosti.....
Fico samozrejme nebude kôl v plote, v podstate to ani nieje možné. Len pokiaľ nestratil súdnosť, tak bude musieť zrevidovať svoju politiku. Spojenci vo Vietname, v Číne alebo nám naklonené Rusko je fajn ale náš hlavný ekonomický priestor je tu, v EÚ. Preto by mal začať robiť poctivú politiku. Prestať doma vykrikovať protibruselské heslá, ako keby sme boli s EÚ vo vojne. Treba presviedčať, rokovať, hľadať spojencov a nie byť proti všetkému ale potom to zaobchodovať a súhlasiť. To bola krátkozraká politika, ktorá poškodí malé štáty, keďže EÚ nechce byť večne paralyzovaná Slovenskom a Maďarskom. Aké budú vzťahy s Maďarskom za vlády Tiszy a Pétera Magyara? No určite menej falošné ako za Orbána. Ani Orbán nezabudol na Benešove dekréty ale mal v Bratislave užitočných idiotov, ktorí mu robili čo chcel a tak bol akože pokoj..
Nebuďte hysterický a nájdite si iný zmysel života, než víťaza volieb v Maďarsku.
Pre vás je to lepšia voľba stále. Krv tých iránskych detí je na vašich rukách.
Tvrdiť, že Orbánovi nejde o obnovenie veľkého Maďarska je neznalosť alebo vedomá kolaborácia. Niežeby Magyarovi o to neišlo tiež, je to povinná výbava maďarských politikov. Doteraz robil Orbán všetko pre “oslobodenie Maďarov na Podkarpatskej Rusi, preto tie akože nadštandartné vzťahy s Putinom, pretože sa mu to hodí. Lenže Maďari majú historickú pamäť, nezabudli, že Rusi pomohli cisárovi v roku 1849 utopiť národnú revolúciu v krvi, že Rusi zavliekli do Maďarska po roku 1945 socializmus a akúsi utopili v krvi aj revolúciu v roku 1956. Ak vyhrá Tisza, tiež si myslím, že sa vzťahy so Slovenskom zhoršia, teda skôr zreálnia, nebudú potrebovať užitočného idiota Fica. Ak vyhrá Fidesz a bude vládnuť s My Hazank, čo budete hovoriť? No to je jedno. Ďalej rozkladajúce spoločnosť a Fico nás zachráni pripojením k Maďarsku.
KDH v dnešnej koalícii by bola ich samovražda v priamom prenose. Nikto, pokiaľ mal Fico 75+ hlasov by nezastavil novelu trestného zákona. A tie mal, aj bez KDH. Akurát by sa mohli v rámci koalície prizerať.A keby sa aj hádzali o zem a odišli z koalície, boli by znemožnení a pošpinení, a v budúcich voľbách mimo parlament. Ale novela by bola.Treba si uvedomiť, že zmieňovaná novela je uhoľný kameň Ficovho vládnutia a jeho voliči boli tak nabudení, že schválenie brali ako naplnenie zmyslu ich života. Chcete opakovať vládu, ktorá je najslabšia, v ťažkom období. Minister financií je katastrofa, to je fakt, lenže v Smere ani lepšieho nemajú. Keby mali rozum, tak draftujú poslanca Hajka. Robíme akože politiku na 4 svetové strany, k tomu vojna na Ukrajine, teraz kríza v Iráne a na poste ministra ZV máme bývalého predsedu VÚC. Pri všetkej úcte k Blanárovi, to sme sa fakt zblaznili? V tomto máme pokračovať aj po voľbách? Len preto, že majú huby plné národných záujmov? Pritom je to len floskula.
EÚ nieje pre mňa žiadna posvätná krava ale vďaka, že je tu a že sme v nej. Lepšie ukotvenie pre nás momentálne nieje. A tiež je legitímne, že ju chce niekto nejako zmeniť k lepšiemu. Ale to sa má udiať v Bruseli, teda podľa mňa. Podľa vás v Moskve, úplne logicky.
Je to zrada, môžu to priaznivci našej koalície nazývať ako "ochrana národných záujmov" ale nieje to tak. Ak si teda myslí Orbán a celý Fidesz, že pre Maďarsko je zlé byť v EÚ, tak nech podľa maďarských zákonov vyvolajú referendum o vystúpení z EÚ alebo čo je potrebné a legálne a hotovo. Národ nejako rozhodne a je to poctivé jednanie. Ale takéto podlé chovanie je zrada. Som hlboko sklamaný z V.Orbána, kam sa vlastne stratil ten Orbán z roku 1989, kde svojim prejavom na symbolickom pohrebe Imre Nagya zmietol komunistov na smetisko dejín. A dnes stojí na ruskej strane ako najpodlejšia krysa. Maďarské úrady by jednoznačne konanie Orbána a Szijjartóa vyšetriť a tak isto by sa mali vyšetriť skutky Fica a Blanára. Všetko sa "národnoštátnym záujmom" skryť nedá.
Maďarsko a Slovensko niesu "rovnaké ryby", to ani náhodou. Spoločnosť je rozvrátená, ďalej to bude pokračovať, ekonomicky utekáme do Grécka, čo netají ani vláda a voľby si uzurpuje Smer. A potom čakajte "referendum", Maďarsko nás zachráni....
Toto nieje nič iné len psychologická príprava na pohltenie Maďarskom. Rozvrátiť spoločnosť, zničiť ekonomiku a padneme do orsághu aj sami. Hľadajte si v rodokmeňoch maďarských predkov, budete ich potrebovať.
Trump je produkt tvz novodobého konzervatizmu. Samozrejme, že prehral, vojna s krajinou ako Irán sa nedá viesť systémom čihi-hota. To si vyžaduje prípravu, obrovské prostriedky a hlavne totálnu politickú podporu doma. Aj za cenu, že doma kritikov proste pozatvárate, či necháte vypadnúť z okna. Ja len dúfam, že toto prímerie sa zmení v trvalý mier. Pretože svet sa potrebuje dostať do normálu, odpočinúť si od týchto “tradičných hodnôt”.
Orbán ponúkol Budapešť aj verejne, to nieje problém a vy to viete. Problém je v sľube, že pomôže "v akejkoľvek záležitosti" ale aj to viete. len to nechcete vidieť. Pretože keď "v akejkoľvek", potom dostávajú niektoré veci zmysel.
"Maďarský premiér Viktor Orbán v doteraz nezverejnenom telefonáte s ruským prezidentom Vladimirom Putinom vyhlásil, že je pripravený pomôcť „v akejkoľvek záležitosti“, vrátane snáh o urovnanie vojny na Ukrajine."
Ešte raz, "akejkoľvek záležitosti", rozumiete? Či nerozumiete? Alebo nechcete rozumieť? V "akejkoľvek" je kľúčové slovo....
Maďarská spoločnosť je z Orbána unavená, či väčšinovo, to ukážu voľby. Vo volebnom systéme má Viktor navrch, má ho vypilovaný vo svoj prospech, to hraje pre neho. Ak má vyhrať Magyar, tak to musí byť výraznejšie. Nikdy by som si nemyslel, že to napíšem ale po predvolebnom vystúpení Orbána v Gyori, či skôr po jeho hysterickom výstupe, som presvedčený, že tesnú prehru Orbán neuzná, aj za cenu krízy a nepokojov. Kto sleduje Orbána, vie, že vystupoval príjemné, mal charizmu, proste noblesný politik. V Gyori urazený do krvi, že ho vypísali, sa správal nemiestne, v podstate ako idiot. Takého som ho nikdy nevidel. Magyar si ide svoje, pre nás neznamená jeho výhra nič. Možno pre Fica ale pre Slovensko ako také nič. Vzťahy sa vrátia na úroveň roku 2010. Sem tam nejaká protislovenská provokácia ale bude to aspoň úprimné. Takže uvidíme...
To je fakt dobré. Možno by mal bloger skôr napísať čo za obludný systém sa tu vytvoril. Fico si urobí zásah do stavby, najprv práca a potom /možno/ povolenie. Aj za cenu smiešnej pokuty. Samozrejme, že je to bežná prax na Slovensku, vidíme to všetci ako sú paneláky vylepšené a niekedy až zhýzdené a nikto to nerieši. Možno ani ten Fico nie. Tak sa pýtam, na čo sú nám zákony? Potrebujeme ich vôbec? Načo nám je štát. ktorý si plnenie zákonov nevynucuje? Toť nedávno prebehla správa, že v Trenčíne v centre bez povolenia zbúrali pamiatkovú budovu. Tiež najprv práca a potom papiere. Ešte stále si myslíte, že je v poriadku, že aj keď v neporovnateľnej situácii, urobí premiér to isté? Myslím v princípe, nie spôsobenou škodou. Tá dúfam, že Ficovým konaním nevznikla.
Ovplyvňovanie spoločnosti, prikrášľovanie reality ide ruka v ruke v každom vojnovom konflikte. Teraz sa tváriť, či vyberať len čo mi vyhovuje, že to robí len jedna strana, je zase len taká malá propaganda. Píše sa tu o Buči. Že to bolo nahrané a podobne. Ale je to tak? Pretože pokiaľ mám pochybnosť a teda niesom hovädo, nebudem také niečo tvrdiť. Pretože, keď to tvrdím napriek tomu, že nemám dôkazy tak doslova špiním tých mŕtvych. Len tak, pretože môžem, pretože chcem či preto, že mi to robí dobre.
Odporúčame