Priznaj sa, že na tipovaní si už prešustroval celý majetok a teraz si privyrábaš trolovaním.
Priznaj sa, že na tipovaní si už prešustroval celý majetok a teraz si privyrábaš trolovaním.
Evidentne si nebol na vojne. Vojakov nemôžeš nechať nečinne ležať. Najskôr kopali zákopy no a teraz im posielajú hudobné nástroje nech sa trochu zabavia. Táto správa hovorí o tom, že Rusi sa v zákopoch nudia a čakajú až príde ich doba. Nič viac.
Ešte raz si poriadne prečítaj čo napísal a potom reaguj.
Nielen my dokážeme vyhodiť do vzduchu dom. Bohužiaľ mýlil som sa ale včera bola správa iba o jednej obeti.
A Maruška priniesla macoche v decembri plný košík čerstvých jahôd. V rozprávke sa však nespomína to, že Maruška dobre vedela kde majú naši maďarskí spoluobčania vyhrievané skleníky. Tak isto ako Ty nespomínaš, že ZAAX dobre vie kde sa to dá dať vymazať.
U nás je to preto lebo:
V Rusku je to preto lebo:
Pritom tie dôvody sú úplne rovnaké. Keďže Rusko má asi 13 krát menšiu hustotu obyvateľstva ako my tak priviesť plyn každému z nich je oveľa náročnejšie ako u nás a jednoducho sa to Gazpromu neoplatí. Nezdá sa Ti? To isté platí aj o obyvateľoch Skalistých Hôr v Amerike a tiež pre všetkých obyvateľov sveta ktorí bývajú v odľahlých oblastiach. Tak nerob z Ruska rovnako zaostalú krajinu ako je Slovensko ak nechce ťahať 100 km plynových potrubí kvôli 50 obyvateľom.
No a to HIV a iné smrteľné nákazlivé choroby: zisti si ako sú na tom Ukrajinci. Tých je tu oveľa viac ako Rusov a toho sa boj.
Sám popieraš to čo si povedal.
"Ceny plynu aj toho Putinovho totiz urcuje burza." a následne: "(kedze CIna s Indiou nenakupuju na burze)".
Nemá význam sa s Tebou baviť.
"Takze lacny Putinov plyn je absolutny vymysel Vas, Putinovych trollov. :D"
Toto si napísal ty.
Nejako mi to nesedí s Vašim tvrdením, že Rusi sú nútení predávať plyn hlboko pod cenu aby vôbec niečo predali.
Toto som napísal ja.
Teraz Ti dám otázku. Ty si myslíš, že Ti budem vykať? Zabudni. Myslím tým Tvojich súkmeňovcov ktorí sa tu už mesiace odbavujú na tom ako tí zlí Rusi predávajú plyn Číne, Indii a iným za dumpingové ceny.
Nejako mi to nesedí s Vašim tvrdením, že Rusi sú nútení predávať plyn hlboko pod cenu aby vôbec niečo predali. Takže aj toto je výmysel?
Čo by si neurobil pre športovkyňu ktorú doma netrpezlivo čakala milujúca manželka.
"Ponuka sa už dávno neriadi dopytom ale cielenou masážou nech to stojí čo to stojí."
Typický príklad teleshoping. Vrazia veľké peniaze do reklamy hocijakej kraviny v cene pár euro ktorú Ti výhodne so zľavou predajú za desiatky eur. A ľudia to kúpia.
"Energetické suroviny."
Nikto z nás nemá vplyv na ceny za ktoré sa predávajú. Ale pokiaľ platilo, že o cene tovaru rozhodoval ten kto ten tovar produkoval (cenu stanovil na základe nákladov a dopytu tak aby ho predal) tak sa s odberateľom vždy dohodol aby to vyhovovalo obom. V súčasnosti je výroba striktne oddelená od predaja a obchodník môže sám rozhodovať o tom za akú cenu bude ďalej tento tovar predávať. V súčasnom systéme fungujúcom na dobre prepracovanej korupcii nie je problém stanoviť si ceny aké chcem. Vidíš to na európskej verchuške ktorá jednohlasne papagájuje to čo má zaplatené. Čím ďalej tým viac sa zamotáva a odvoláva to čo odvolala a sľubuje to čo sľúbila. Deväť balíkov sankcií by nevymyslel ani hlúpy Jano z rozprávky.
Pán sa snaží podsúvať niečo čo som nepovedal? Alebo iba nechápe ako to všetko funguje.
Ešte som zabudol. Včera výbuch fľaše s plynom a veľký požiar v Kyjeve v nejakom stánku.
Predvčerom na nejakom anglickom ostrove v lamančskom prielive vybuchla plynová fľaša, jeden mŕtvy. Včera v Čechách požiar v domove dôchodcov, jeden mŕtvy. Keby si mal všetky správy tak sa to na celom svete denne pohybuje v desiatkach. Nešťastie nechodí po horách ale po ľuďoch. Aj keď tento rok aj po Tatrách.
Ja som nepochopil to čo si napísal Ty. Vysvetlíš mi to?
Zaliezol do "teplej" (v pravom slova zmysle) kaviarničky a hľadá oslavné články na Volodymira Veľkého Blahoslaveného.
Máš to trochu pomýlené. Ponuka sa už dávno neriadi dopytom ale cielenou masážou nech to stojí čo to stojí. Nakoniec to aj tak zaplatia všetci. Typickým príkladom dnes sú ropa, plyn, uhlie. Podľa Tvojej teórie chceme všetci drahé zdroje zo západu a naša európska verchuška iba plní naše priania.
Dve tretiny obcí u nás nie sú napojené na verejnú kanalizáciu. Niekoľko dní som strávil v obci kde sa večer nedalo vyjsť von, pretože všetci vypúšťali žumpy do potoka ktorý tiekol stredom dediny.
Odporúčame