Dijsselbloem: Krajiny, ktoré neprijmú utečencov, by to mali pocítiť finančne
Fúrik a Ty, ako informovaný HOBBY ekonóm, by si potom mal byť viac v obraze.
Ale čísla nevidím, takže mňa si nepresvedčil.
Problém je, že sú projekty, ktoré zlepšia život obce a sú projekty, ktoré zlepšia život iba toho, kto sa na nich podieľa.
Čoho je viac, netuším, ale nedávno som išiel zvláštnou cestou z DS do GA.
Cesta hrboľatá, plná jám, úzka, o to viac však vyťažená.
Vedľa bolo pole s repou.
A v tom poli, medzi dvomi dedinami, nádherný cyklistický chodník, možno 7 km dlhý.
V repe. Krásny, bezpečný a - prázdny - nebolo na ňom ani ducha.
Cestu niekto spravuje, ale nemá na jej oporavu.
Aj fondy niekto spravuje, ten má opačný problém - má peniaze, musí ich minúť.
Ako? Na cestu ich minúť nemôže, vymyslí preto - chodník v repe.
Čo tým chcem povedať? Že ak by vláda nezaplatila Bruselu, mohla mať opravenú a bezpečnú cestu.
Takto nemá peniaze, nemá bezpečnú cestu, ale má - chodník v repe.