Za všetko mohli (a môžu) slobodomurári
Prepáč Vladimír, ale Tvoj článok je tendenčný.
Ideš na vec z tej strany, že ,,za všetko môžu slobodomurári" a veľmi povrchne vysvetľuješ veci, za ktoré slobodomurári nemôžu.
Ja osobne nemám nič proti slobodomurárom, ale ak chceš robiť obhajcu, mal by si ísť na to inak.
V prvom rade by si mal povedať, či si, alebo nie si slobodomurár.
Ak si, iba vtedy môžeš o tom niečo vedieť.
Ak nie si, Tvoj článok neposlúži ničomu, ani odporcom, ani obhajcom slobodomurárov.
Je to iba nekvalifikovaná úvaha. Konšpiračná teória bez zdrojov a dokumentov, ktorá navyše nadáva na konšpiračné teórie...
Ak chceš slobodomurárom pomôcť, mal by si dať svojmu článku názov napr.,,Desať príkladov, kedy pomohli ľudstvu k dosiahnutiu, pokroku, mieru a pod.
Ak také niečo dokážeš zmapovať, tak vtedy sa staneš slušným obhajcom.
Mapovať zvonka, čo nejaká organizácia robí vnútri, vyvoláva vo mne rozpaky a nechápem Tvoj motív...