Slovensko vyčnieva v nerovnosti pri vzdelaní
Na Slovensku zije viac ako 85% obyvatelov s priemernym a podpriemernym zarobkom a dochodcovia. Ak priratam aj tych nadpriemernych tak ide o absolutnu vacsinu obyvatelov Slovenska. Tato vacsina ma najvacsi podiel na plneni statneho rozpoctu lebo musi platit dane, DPH na rozdiel od tych co utekaju do danovych rajov, co placu, ze dane ich ruinuju, co dostavaju odpustenie dani a niektore aj dotacie zo SR,
Navyse ma tato vacsina financovat kupovanie zbrani a zvysovat percento podielu z HDP na armadu, lebo NATO.
Nemame na skolstvo, zdravotnictvo, socialne programy.
Politicky, ekonomicky system na Slovensku je v rukach bohatych. Aj prezidenta mame milionara. Na Slovensku plati obrovske koristenie na trhu prace cudzim kapitalom, lebo Slovensko skoro uz nic nevlastni. Takto nam unika cca 12 miliard eur rocne do cudziny z titulu privatizacie "zlatych nosnic" (cca 4 miliardy)a nevyplateneho podielu(mzda, plat) tvorcu hodnot na vytvorenej hodnote(8 miliard eur).
Pre Nadaciu Bertelsmann.