Ide o to, vážený naj7, že médiá nás o požiadavkách Žltých viest akosi zabudli informovať ...
Ide o to, vážený naj7, že médiá nás o požiadavkách Žltých viest akosi zabudli informovať ...
20. Zákaz GMO, karcinogenních pesticidů, hormonů a monokultur.
21. Obnova francouzského průmyslu a s ním spojené snížení dovozu a tak i znečištění.
22. Ukončení francouzského zapojení v zahraničních agresivních válkách a odchod z NATO.
23. Ukončení drancování a vměšování – politicky a vojensky – ve „Frankafrice“, díky čemuž je Afrika chudá. Okamžitě odvolat všechny francouzské vojáky. Založit vztahy s africkými státy na principu rovných s rovnými.
24. Zabránit migračním vlnám, které nemohou být přijaty ani integrovány kvůli civilizační krizi, které čelíme.
25. Úzkostlivě respektovat mezinárodní právo a dohody, které jsme podepsali.
11. Okamžité zastavení privatizace a znovuznárodnění veřejného majetku jako jsou silnice, letiště, železnice atd.
12. Z rezortu školství odstranit veškerou ideologii a ukončení destruktivních vzdělávacích technik.
13. Zečtyřnásobit rozpočet pro ministerstvo vnitra a spravedlnosti a stanovit časový limit na právní procedury.
14. Učinit soudní systém přístupný všem.
15. Zlomit monopol médií a ukončit jejich zasahování do politiky. Učinit média přístupná veřejnosti a zajistit pluralitu názorů. Ukončit redakční propagandu.
16. Zajistit občanské svobody zahrnutím kompletního zákazu státního vměšování do ústavy v jeho rozhodováních o vzdělávání, zdravotnictví a rodině.
17. Ukončit „plánované opotřebení“ – garance výrobců, že jejich produkty vydrží 10 let, a že během této doby budou k dostání náhradní díly.
18. Zákaz plastových lahví a dalších znečišťujících obalů.
19. Oslabení velkých farmaceutických společností v jejich vlivu na zdraví obecně, a na nemocnice zvláště.
25 požiadaviek hnutia Žlté vesty:
1. Ústavní strop na výši daně na 25 %.
2. Zvýšení důchodů a sociálního zabezpečení o 40 %.
3. Zvýšení náborů zaměstnanců do veřejného sektoru pro obnovení veřejných služeb.
4. Masivní stavební projekty pro ubytování 5 milionů bezdomovců a vysoké pokuty pro starosty a prefekty, kteří nechávají lidi na ulici.
5. Zrušení bank „příliš velkých, abychom je nechali padnout“, oddělení běžného bankovnictví od investičního bankovnictví.
6. Zrušení dluhů vzniklých lichvářskými úroky.
7. Ústavní dodatky na ochranu zájmů lidí, včetně závazných referend.
8. Zákaz podílů lobbistických skupin na politickém rozhodování.
9. Frexit: Opuštění EU pro získání naší ekonomické, finanční a politické suverenity (Jinými slovy, respektování referenda z roku 2005, kdy Francie hlasovala proti Ústavní dohodě EU, která se poté přejmenovala na Lisabonskou smlouvu, a francouzský lid byl ignorován).
10. Omezení daňových úniků ultra-bohatých.
Slovensko v chomúte USA a NATO! Hanba všetkým, ktorí toto nezmyselné rozhadzovanie peňazí podporili!
Výstižne napísané. PM boli sviatky športu ...
Tomuto pánovi držím palce. V spravovaní financií dokázal pohnúť stojacimi vodami a odhaľovať rezervy. Nehovorím, že urobil všetko. Ešte stále existuje spektrum daňových únikov, ktoré je potrebné eliminovať (napr. vyplácanie časti mzdy formou cash - bez zdanenia a odvodov, vykonávanie služieb bez odvedenia dane a pod.) ...
Ak ma pamäť nemýli, premiér Fico stanovil termín dokončenia diaľnice do Košíc na rok 2010. Keď sa na to novinári pýtali ministra Vážneho, ten sa iba pousmial ...
Mám taký dojem, že preborníkom za najnižšie ceny bol Váš menovec Ján Fígeľ, ktorý bol istý čas ministrom dopravy ...
Aj zmenu vládnej garnitúry v roku 1998 si odskákali diaľnice ...
Bolo by zaujímavé prečítať si kvalifikovaný objektívny článok o výstavbe diaľníc na Slovensku.
Médiá by mali informovať a nie vytvárať umelé drámy. - Skutočnou drámou je to, že SR republika je členom zločineckého paktu NATO, ktorý ju núti vyhadzovať peniaze na absolútne zbytočné zbrane.
Spomínajú na neho aj pozostalí po obetiach brutálneho útoku USA na Panamu v decembri 1989 ...
Odkaz slovenskému rezortu zahraničia:
Slovensko sa nesmie stať rukojemníkom politiky avanturistickej banderovskej vlády sídliacej v Kyjeve!
Štátny prevrat zorganizovaný ukrajinskými ultranacionalistami s podporou Západu (len z USA 5 miliárd $) je smiešne a drzé nazývať revolúciou ...
Pravdaže. Nemyslím si však, že to robia pri mori "z ručných poznámok" ...
Ale pochopil. Pán Matovič robí zo seba "vtipálka". Lenže verte alebo nie, serióznu diplomovú prácu nie je možné napísať pri mori z ručných poznámok.
Géniovia si dávajú prepisovať diplomovku pri mori:
V súvislosti so spochybnením autorstva jeho diplomovej práce líder Obyčajných ľudí vyhlásil, že z nej nenapísal ani čiarku, keďže jeho ručné poznámky prepisovala počas dovolenky v Chorvátsku priateľova sestra. "Celá diplomovka bola mojim autorským dielom, ale ani jedno jediné písmeno som na nej nenapísal," priblížil Matovič.
"Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) vyzýva predsedu Národnej rady SR Andreja Danka, aby odstúpil zo svojej funkcie."
Výzvu by mali z podobných dôvodov adresovať aj expredsedovi KDH J. Figeľovi, ktorý zastáva vysoký post v EÚ.
Nie je to síce podstatné, ale čo si z toho vybrať?
"Podľa predsedu senátu výzva na nástenke nikdy nevisela, hoci kauza dostala názov nástenkový tender."
"Prípad sa stal v roku 2007. Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja vtedy zverejnilo oznam o tendri na reklamné služby v hodnote 3,6 miliardy vtedajších korún iba na nástenke na chodbe ministerstva."
V USA nech myslia radšej nato, ako zastaviť požiare v Kalifornii. Ostatnému svetu nech dajú svätý pokoj ...
Odporúčame