Z článku: „Z historického hľadiska sa umiestnenie mosta nedá vnímať inak, ako strata génia loci výraznej pôvodne predmestskej štvrte." - A ako sa dá vnímať zbúranie PKO v nedávnych rokoch? - Zabúda sa na to, že vďaka výstavbe mosta SNP bola obnovená časť mestských hradieb a že sa otvoril pohľad na Dóm sv. Martina. - Škoda, že sa kaviarni na pylóne mosta SNP neprinavrátil pôvodný názov Bystrica.


