Dym stúpa hore, ísť po zadymenom schodišti 13 poschodí dole by bola istá smrť, bez kyslíkových masiek nemožné.
Že sa nedalo vyvetrať? "Vyvetrať schodište" by znamenalo viac kyslíka pre oheň ktorý by lepšie horel a rýchlejšie sa rozšíril.
Novinári by sa nabudúce o tom čo robiť pri takom požiari mali porozprávať s hasičmi, nie s lekárom Visolajským, ktorý nám tu už dlhú dobu likviduje zdravotníctvo. Naposledy bojoval o zvýšenie platov lekárov čo aj od Edka Hegera dosiahol, ale kvalita lekárov tým nestúpla.


