Ochranári sa už ozvali, na vine sú samozrejme ľudia lebo tým že po medveďovi trúbili a naháňali ho, tak medveďa vystresovali a ten potom útočil. Podľa ochranára ak by ho nechali, tak by sa medveď v pohode poprechádzal a ak by stretol človeka, tak by sa dal pohladkať a šiel ďalej.
Ale skončilo by to asi tak, že macko by sa v kľude nakŕmil prvým človekom ktorého by stretol a záchranár by aj tak vykrikoval že macka treba nechať a nestresovať ho. Pri tom práve pre to že po ňom trúbili a naháňali ho tak na tých čo stretol zaútočil, ale nezdržal sa pri nich dlho a tak im nespôsobil vážnejšie zranenia.


