Takéto Vianoce bývali na Slovensku pred novembrom 1989!
Tak veru to bolo ..Na štedrý den sme doobeda na koníkovi hnoj vozili ..okolo 13.00 otec zašiel do hory /15min. pešo / doniesol stromček o 15.00 ho začal zdobit o 18.00 sme sadli za stol...raz ma mama o 15,00 poslala do obchodu cukor kupit ...Na Božie narodenie /1. sviatok vianočný / sme museli sediet doma . Na Stefana /2.-hý sviatok vianočný sme chodili po spievaní po susedoch , otec bol Stefan , tak prišli jeho surodenci /strýkovia, tety , krstní / a bola hostina ....Potom ked začala era kaprov bola niekedy v Jednote riadna tlačenica ...Jedlička sa nesmela utat , za to hrozila pokuta , žandári , hajnici kontrolovali aj po lesoch chodili -smrečok bol z vlastnej hory ....dnes vyrubu celý Kaukaz .....polievka so slivkami , šalát , pečená kačka , či hus ,rezen /všetko z vlastného chovu /... až od 1972 kapor bol v mode ..susedom čo boli osamote sa zaniesol šalát , rezen ...