Deanne .... tak tvoj obľúbený bonmot, fíha, samé prekvapko a ešte i skvelé emigrant-migrant, ty si fakt trieda.
Deanne .... tak tvoj obľúbený bonmot, fíha, samé prekvapko a ešte i skvelé emigrant-migrant, ty si fakt trieda.
Stenley ++ ona ani žiadnu budúcnosť pre pôvodné národy Európy nemala .... bol to projekt na zničenie národnostných štátov a výmenu pôvodných obyvateľov za iných. To už takmer splnili.
Timo, zase .... Čína má v dlhopisom iba 1,4 mld, nesleduješ poslední událostí?
Naviac banky v Číne majú prísny zákaz obchodovania v dolároch až do konca 03/16. Pretože iba tak môže zamedziť oslabovaniu yüanu a posiľňovaniu dolára, ešte stále je finančný svet riadený z Wall Steetu a am.administratíva sa bude snažiť život dolára predlžovať.
Silent, samozrejme, však to riadi mafia.
Sebastián, iste, ten prechod nebude okamžitý, ako som písala, ešte nezískali všetko, čo chceli .....
Anglicko tiež neodovzdalo žezlo USA hneď, ono to chvíľu potrvá, lenže s dolárom padne i € a to € padne skôr, ako dolár. Nebolo žiadnou záhadou, prečo určité krajiny neprešli na €, to bolo od začiatku jasné, že tá mena je len dočasná, svoj účel splnila, pokiaľ bude frčať QE dotiaľ ešte € bude žiť, potom voľný pád a dolár bude nasledovať, super Mário tuším hovoril do 2017 budú rotačky frčať + 1 rok, aby previedli všetky akcie i dlhopisy, do roku 2020 to myslím stihnú.
Timo, fíha, to je úvaha .... len mimo ....Čína intervenovať musela, lebo by yüan padol ako rbl.
Lenže nie novo natlačenými peniazmi, ale devízovými rezervami v dolároch a ziskom z predaja am.dlhopisov, veď len za 12/15 sa takto zbavila 108 mld. a za väčšiu časť zisku z odpredaja am.dlhopisov kupovala zlato. To si nepočul?
Tak ty tomu hovoríš prirodzený zdravý efekt kapitalistického systému? QE a vytváranie bublín, hmm, kde si študoval? A ešte si aj veštec, tak USA i Európa si tým prešli viackrát, hahahaha, chichichi .....
Tak a už je to oficiálne, dolár už pre globálne elity nie je dôležitý. Prichádza nová mena a nový poriadok, ktorému bude predchádzať chaos, pretože sa tí bezodní nenažranci potrebujú ešte nažrať.
A QE i nízka úroková sadzba im to umožní, za lacné peniaze z QE skúpia svoje akcie späť a cez nízku úrokovú sadzbu skúpia i št.dlhopisy a tak si prídu nielen k svojmu majetku za peniaze daň.poplatcov, ale ešte i k štátnemu majetku, ale i k majetku daňových poplatcov.
Gréckom to začalo, škoda, že to ľudia vidieť nechceli a nechcú, to pre bežných ľudí žiadna výhra nebude.
Magian, Rusi majú dostatok finančného krytia. Navyšovali BÚ, dorovnali devíz.straty spôsobené výkyvom rbl a navyšovali zásoby zlata, jedine nenavyšovali suverénne fondy, lebo tie sa tvoria z predaj ropy, avšak dorovnávali Krym i dôchodky.
Rusi majú plánovaný schodok ŠR a zadĺženosť je jedna z najnižších, štát.dlh 17,92% k HDP, hernajz, veď
to každý môže nájsť na webe, tak netárajte, už to človeka nebaví, stále vyvracať tie klamstvá, čo tu produkujete!
USA ........ ŠR -2,50% .....dlh 102,98% už 5 rokov po sebe
EÚ .................-2,40% .....dlh .92,10%
Čína................-2,10%............4 1,06%
Japonsko..........-7,7%.............203%
N emecko ..........0,70%............74,70%
V.Británia ........-5,70% ...........89,90%
Francia ............-4,0% .............95,0%
Brazília ............-0,60% ...........58,91%
Italy .................-3,00% ..........132,3%
Rusko ..............-0,50% ............17,92%
Tak si to dobre preštudujte a potom píšte!
GGY, napísala som to správne, nevieš šifrovať správu, dešifrovať to by bolo na teba už priveľa.
pkk +++ on iné zdroje ani nepozná, len kompostové nádoby.
Ten rozhovor trval cez 6 hodín a bol vopred dohodnutý, jednalo sa o Ukrajine .... palácový prevrat tak akurát v tvojej chajde, však máš ešte pred sebou celú nedeľu, aby si ho spustil, nech sa darí!
Tým som nemyslela túto ženu, tak vo všeobecnosti, mám už dosť rokov i skúseností, aby som si to dovolila vysloviť.
papua, veď preto sú tam dosádzaní, najmä takí tí ambiciózni, ktorí však nevedia ani len základy toho, čo majú riadiť. O to viac sú snaživí.
MNV, verím, že ste tak uvedomelý a v prípade, že Váš dôchodok nebude pokrývať ani Vaše najnutnejšie výdavky, nebudete vyplakávať, ako sa štát zle postaral a už dnes i šetríte, aby ste mali dostatok, lebo táto dáma Vám neprispeje a nie je jediná.
Úspešné a činorodé žieňa .... tak Exxon a Johnson Controls, hmmmm, nech sa darí i naďalej!
cudzinec, predstavujete si to veľmi ľahko .... lenže my nemáme ani len poriadnu armádu, nemáme na čom stavať, základom každej krajiny je priemysel a poľnohospodársko-potravinársky komplex (niekde finančníctvo) nemáme z toho nič, nemáme ani len schopnú elitu, nemáme vzdelaných ľudí .....
Myslíte si, že ľudia by boli ochotní prinášať také obete, aké prinášali po vojne? Zabudnite!
Hoviadka sú už pripravené na porážku, búriacich sa zničia a ostatní sa roztrúsia bez boja po svete, ak bude vôbec kam odísť. Možno sa zachová geografický názov Slovensko a Slováci tam na tom území budú raritou, možno pod jedno väčšie cirkusové šapitó.
Ešte sa utešujem, že mladí sa predsa len zmobilizujú a voľačo vyboxujú, ale to sú len také zúfalé úvahy.
nautilus, aj by som súhlasila, ale .... EÚ nám nedáva nič naviac. Vracia nám iba to, čo tam vložíme a ešte aj to je na prísny predpis, ako a kde to môžme preštustrovať. Keby nám mali vrátiť všetko o čo nás obrali, tak by to nemalo zmysel brať nám. Oni to majú veľmi dobre prepočítané.
Nummi, tie splašky môžeš konzumovať aj s tým votápkom, je to nenávisťou prežratý slúžiaci, píšuci zo záhrobia.
Vojna na Ukrajine, je občianska vojna, vojna oligarchov o korytá, že sú do toho namontované i isté kruhy z Ruska, všetko tomu nasvedčuje, ale tá vojna V.Putinovi absolútne nevyhovuje, nikdy by ju neinicioval, on len hasí požiar, ktorý tam rozpútali iní.
Sýria ukázala, že Rusko je veľmoc a nemusí mať stovky vojenských základní roztrúsených po celom svete, nemusí vykrádať a okrádať iné štáty. Jeho sila je v diplomacii a v pravde.
A môžeš sa na kolomaž rozliať i s tým nenávisťou prežratým votápkom, nezmeníš, čo prichádza.
Už i Jordánsko odskočilo od USA, Saudi sa topia v domácich problémoch, Irak, Afganistan i Pakistán menia kurz smerom Moskva.
Rusi organizujú humanitárne konvoje pre Sýriu, zadržiavajú migrantov a dávajú sýrskemu ľudu nádej, ale i nám .....
Hééj, Jožo, tak to si sa prekonal a on to hovoril česky? Veď to Marfuša si napísal tak krásne slovensky, prečo si aj prepis neurobil po slovensky? Mohol si aj rusky ....
Odporúčame