Sulíkove bludy
Leontínka, ale veďže sa zamyslite!
Čína má centrálne plánované hospodárstvo a v správe štátu sú všetky strategické podniky, v ďaľších má minimálne 5% spoluúčasť a najmä ekonomiku a hospodárstvo kontroluje z centra. Nepozerajte na Hong Kong, ale na pevninskú časť.
KS Číny ovláda srdce krajiny a tým je finančníctvo, Centrálbanka plne podlieha pod komunistické vedenie, taktiež vojsko a polícia .....
Len Čína nerozvíjala sociálnu oblasť a nezaujímala sa o ochranu pracujúcich, preto tak rýchlo dosiahla želané výsledky, teraz sa to snaží dobehnúť a už to je na živ.úrovni Číňanov znateľné.
Povedať o Číne, že je typický kapitalistický štát, je blud!
To, čo zvolila Čína z časti prevzala od ČSSR, tu tiež bol plán skĺbiť malých podikateľov, remeselníkov a obrie podniky pod centrálne vedenie, prišiel 89 a už máme iba zopár veľkých podnikateľov a štát nemá dosah na nič, čo sa hospodárstva týka, iba dotuje .....