V zaujme tejto diskusie pripust na chvilu, ze Stvoritel existuje. Ako je tento fakt ovplyvneny tym, co sa o nom pise v Korane?
V zaujme tejto diskusie pripust na chvilu, ze Stvoritel existuje. Ako je tento fakt ovplyvneny tym, co sa o nom pise v Korane?
Takze si urazil, zasmial sa vlastnemu vtipu a hned ti je lepsie. Či?
Vlada vsak moze (a ma) vytvarat taku legislatovu, ktora bude znemoznovat podvody, ako napr schrankove firmy, podvodne tendre (pri ktorych je zaamerom neplnit zmluvy a neplatit subdodavatelom) atd. No a ulhou vlady je aj zasahovat v krizovych situaciach...
"Je to absolútne anti-katolícky zásah, ktorý nerešpektuje univerzálnosť (katolicitu) Cirkvi."
Prave naopak - ta univerzalnost znamena, ze sa nebudeme sustredovat len na to, co sa robi na nasom piesocku, ale vsimat si aj to, co sa robi v cirkvi vo svete. Konkretne cesky kardinal sa moze zaujimat o dianie v cirkvi na Slovensku.
Posobive :). Ale rad by som vedel, co ten strbavy chlapik naozaj hovoril. BTW bolo to po spanielsky?
Nuz je zaujimave, ze Latinskej Amerike (kde katoliizmus bol dominantnym nábozenstvom Europanov) zije dnes vyše 45 miliónov cistokrvnych Indianov. Okrem toho v Latinskej Amerike, na rozdiel od Ameriky Severnej, miešanci tvoria veľké percento, niekde až väčšinu obyvateľstva. V Severnej Amerike (USA plus Kanada), kde katolicizmus velmi neprekvital, ich zije len asi 3,7 miliona.
"Malo by to však politické riziko, pretože by sa vytvoril tlak na odchod ďalších zadlžených krajín."
Podla mna by to vytvorilo tlak na "dalsie zadlzene krajiny", aby si plnili svoje zavazky lepsie ako Greci.
Kazdopadne poskodzovat zaujmy svojej strany a svojej krajiny kvoli osobnej pomste je odsudeniahodne.
Nuz, ked sa krv navali niekde inde, tak mozog je nedokrveny a nemoze poriadne fungovat.
"Prijímať euro za súčasnej situácie v eurozóne znamená dobýjať sa do rozpadajúceho domu, kde vládne všeličo, len nie solidarita a rozumná ekonomická politika."
Nechcem hrozno, je velmi kysle, povedala ceska liska.
Vas prispevok pozostava len z Vasich nazorov. Ked napríklad napisete „Boh je ludska fikcia“, tak je to Vas nazor ale nie objektivny argument.
„Stvoriteľa – ... možno vydedukovať z psychických podnetov človeka“ Vobec nie – Stvoritela mozno vydedukovat zo vzniku a vyvoja vesmiru: na to potreboval vedomosti (vsevedomost), moc (vsemohucnost) atd.
„abstraktné myšlienky človeka stvorili Boha – prečo myslíte, že vládne slovom“ Akiste viete, ze podla kvantovej teorie pozorovatel uz svojim pozorovanim ovplyvnuje vysledok pozorovaneho deja. Ale do tohoto by som nerad zabrdal, lebo kvantovu mechaniku dobre nepoznam. Staci ale povedat, ze keby Boh bol len produktom nasich myslienok, kludne sme si mohli vymysliet, ze vladne napriklad pravou rukou. A teda to, ze „vladne slovom“ vobec neznamena, ze je produktom nasich myslienok.
No a nakoniec „sa Boh podobá na človeka“. To ste kde nabrali? Veri len nechcete pouzit skolkarsku predstavu, ze Boh je stary, bradaty ujo, co sedi na oblacku...
Slondo nepisal "predtym", ale "stale" - cize "neprestajne, aj teraz" a to nie je pravda.
"stale do nich leje prachy"
Ale ved neleje - to si si nevsimol? Este stale nedostali vsetko, co mali dostat podla dohody spred 3 rokov, pretoze neplnia to, k comu sa zaviazali.
"dolár láme rekordy a čochvíľa môže byť aj silnejší ako euro"
Dufajme, ze sa to stane - nasej ekonomike by to velmi prospelo.
Vies, kolko je smrtelna davka kuchynskej soli? Asi 300 gramov. Takze ides hned vyhodit vsetku sol, co mate v kuchyni?
Odporúčame