pohrebné obrady rôznych kultúr sú svojské a sú prejavom úcty k mŕtvemu podľa toho, ako je vnímaná v danej kultúre smrť, posmrtný život a pod. ... ale ohradiť sa tým, že mŕtvemu je to už jedno, čo si tým chcel vlastne povedať? že je to neživý kus niečoho a úctivo sa s ním nakladá iba kvôli "urazeným" pozostalým?

