Hlavne treba dovoliť tokom meandrovať. A to vyžaduje regulovať výstavbu tak aby mala od vodných tokov odstup aspoň 100m. Lenže u nás chce mať každý rodinný dom s potôčikom na konci záhrady. Také pozemky sa najskôr predaju, takže developeri sa tlačia čo najbližšie k potokom a riekam. Po prvej povodní keď im voda tretinu záhrady zoberie však už títo ľudia kričia aká je rieka nebezpečná a žiadajú stavať múry a hrádze. A štát a obce im to z daní všetkých financujú. A tak medializujeme zbúranie 5m hate, ale ročne pribúdajú kilometre betónových múrov a hrádzí.


