Tak už sme nútení žiadať o pomoc zahraničie. To znamená, že situácia je skutočne veľmi zlá. Minister zdravotníctva už začína vnímať realitu, ako tak sledujem jeho vyjadrenia z posledných dní. Premiér ešte žije v opojení zo svojich vojenských manévrov a plošnej spartakiady a stále verí že je najlepší na svete. Aj to má svoju diagnózu.
Fínsko počas leta vyškolilo 3000 nových ľudí na trasovanie kontaktov, a to tam mali oproti nám zlomky počtu pozitívnych. Vedeli že to bude potrebné. U nás sa v lete dovolenkovalo a trasovanie Matelko vyriešil príkazom na samotrasovanie. Akurát že tí ľudia netušia že to majú robiť a ani ako to robiť.

