Ja len že z lekárskeho hľadiska herpes nemôže byť dôsledok rúška, ale vírusu ktorý máš v tele doživotne a aktivizuje sa pri každom oslabení organizmu. Slabá imunita.
Samozrejme ak niekto rok nosí rúško, a v tom roku 3 x dostane herpes, podozrieva rúško. Ale to by sme rúška mohli viniť za každú chorobu čo sme za posledný rok dostali.


