Teraz keď je lockdown, zrazu zatváranie vadí, keď sa ľudia roky zatvárajú doma dobrovoľne za počítačmi, a namiesto športu chodia do krčiem, to je v poriadku ?
Teraz keď je lockdown, zrazu zatváranie vadí, keď sa ľudia roky zatvárajú doma dobrovoľne za počítačmi, a namiesto športu chodia do krčiem, to je v poriadku ?
O čom točiš ? Čím bude v nemocniciach menej covidákov, tým viac priestoru bude pacientov s inými chorobami.
Môj otec je živnostník v cestovnom ruchu. Robili sme podklady pre daňové priznanie za 2020 a zistili sme nasledovné:
Za rok 2020 zaplatil na odvodoch 5 069 EUR
Nejaké drobné eura zaplatil aj na DPH priamo.
Štátnu "prvú pomoc" dostal 2700 EUR
Ešte čaká na cca 300 eur od ministerstva dopravy.
Takže v tomto krízovom roku, kedy takmer vôbec nemohol podnikať , v konečnom dôsledku zaplatil štátu o vyše 2100 eur viac, ako dostal v rámci štátnej "pomoci" .
Celá tá štátna pomoc je len fikcia a marketing. Majú to veľmi dobre spočítané. Ďalšie tisíce poslal štátu nepriamo v DPH ktorú platil v cenách toho čo spotreboval súkromne, na spotrebných daniach (benzín a pod...), Na dani z nehnuteľností atď...
Takže napriek kríze v odvetví on zadotoval štát, a nie štát jeho.
Múdro a zrozumiteľne vysvetlené. Podobne dobrý článok, kde to vedci rozoberajú z trochu inej strany je tu:
Podnikateľom v cestovnom ruchu dorazila na účty pomoc od Doležala, tak si vyrážajú užiť, keď už majú zatvorené.
Vieš koľko kabeliek si za tie ušetrené odvody mohla dovoliť kúpiť ? A v originaloch.
Ako sa definuje človek " u ktorého sa smrť očakáva " ? Je už v dôchodkovom veku ? Alebo sú tam aj nejaké inak merateľné kritériá ?
Ľudí s výnimkami je 9000, to sa prevádzkovať linku už oplatí.
Na covid v Nórsku zomrelo 511 ľudí z necelých 60 000 infikovaných.
Len aby tých 23 nebolo rovnaké % úmrtí z počtu zaočkovanych ako % mŕtvych z infikovaných. Koľkých už zaočkovali ?
Možno štátu ide o toto:
Na Orave, ale aj na východe beží prax, že podvodníci nájdu bezdomovca, ktorý si za 100 eur na vino a cigarety pre nich založí živnosť. Následne vystaví a podpise desiatky a možno aj stovky "Bianco" faktúr, ktoré podvodníci následne za 10% pre seba predávajú podnikateľom, ktorí si takto znižujú zisk. Faktúry vyzerajú v poruadku. Kým daniari zistia, že s nimi niečo nie je v poriadku, trvá to roky. Ďalšie roky potom dotyčného "živnostníka" nedokážu ani len skontaktovať.
To by ale stačilo zaviesť, aby bol povinný faktúru zaevidovať len ten, kto si ju dáva do nákladov. Daniari by následne overovali, či súčet faktúr v nákladoch nie je vyšší ako podnikateľom priznaný obrat v daňovom priznaní.
Dosiahol by sa ten istý účel a ubudlo by 50% povinnosti.
Toto všetko je dôsledok Igorovho odporu k zavedeniu tvrdého lockdownu hneď po celoplošnom testovaní v novembri. Merkelka ho pritlačila že montovne nesmie zatvoriť tak obetoval tisíce životov.
Odborníci navrhovali po plošnom testovaní tvrdý lockdown aby falošne negatívni ľudia s modrým papierikom nešírili nákazu. Namiesto toho im Igor sľúbil slobodu a dovolil im sa zgrupovať na igelitmi obalenych terasách. Potom zaviedol pseudolockdown s desiatkami výnimiek, a k tomu ďalšie tisíce individuálnych výnimiek, ktorý nič nerieši len udržiava nákazu už niekoľko mesiacov na rovnakých číslach.
Keby bol počas a po plošnom testovaní 2-3 týždne tvrdý lockdown, nákaza by klesla na minimum tak, ako všade inde, a december mohol byť v pohode.
Je jasné že ľudia sú frustrovaní žiť dlhé mesiace ako vo väzení, a už im z toho hrabe a strácajú pud sebazáchovy a nerešpektujú už nielen nariadenia, ale ani zdravý rozum.
Tu nejde o zákaz vlády, ale zdravý rozum. Oni nemajú rodičov a starých rodičov ? Ak sú zo Šumiaca, predpokladám dokonca že žijú vo viacgeneracnych domácnostiach. Absolútne žiadny rešpekt a úcta k starším a ohrozeným spolubývajúcim.
Vedci WHO pricestovali do Číny a môžu sa otočiť a vyraziť do Talianska, lebo predvčerom písali že vírus bol skôr v Taliansku ako v Číne.
Nebol by to zlý nápad, keby to malo vplyv aj na úhradu tej faktúry. Teda že ak by faktúru zaevidovali u daniarov aj živnostník aj odberateľ, už by odberateľ nemohol cuknúť a nezaplatiť ju v čase splatnosti. Inak by ju živnostníkovi mohol zaplatiť štát a od odberateľa vymáhať ako daňový nedoplatok so všetkými dôsledkami s tým spojenými, teda akoby neplatil dane.
Ale ak to nebude mať pre živnostníka žiadny benefit, len vyššie náklady a čas strávený navyše, ide len o hlúpu byrokratickú buzeráciu. Lebo presne ako tu píšete, kto má živnosť len formálne a peniaze berie na ruku, toho sa to nijako nedotkne. Len tých čo príjmy poctivo priznávajú.
Štatistický potvrdili nárast všetkých úmrtí spolu v októbri a novembri o desiatky %. Čo viac ešte chceš? Na čo asi tí ľudia umreli ? Padlo tu vtedy 10 lietadiel ? Teroristický útok ? Rakovina zabíjala násobne viac ľudí len tak z ničoho nič ?
Trepeš, napríklad testujú nasobeviac ako my.
Teraz v TV biochemik Čekan veľmi zmierlivym tónom hovoril o tom, že britský variant je veľký problém a nie je priestor na hádky, ale treba sa stretnúť všetci čo majú čo povedať a nájsť najlepšie riešenie.
Zaznel aj názor, že jedna vec je nájsť nakazených ľudí, druhá je udržať ich v izolácii. A bez tej druhej veci, teda kontroly či pozitívni dodržiavajú izoláciu sa nepohneme ďalej, ale tá kontrola vôbec nefunguje.
Pri 2 metroch musíš byť s ním cez 15 minút.
Odporúčame