Dobrovoľný test? Zabudnite. Štát vás môže zavrieť doma aj tak
Postupy našej pomätenej vlády sú ukážkový príklad ako "zabiť" dobrú vec. Počas 1. vlny, kedy nakazených bolo treba hľadať s lupou sa tisíce ľudí chceli dať dobrovoľne testovať. Nebolo kde, nebolo kedy a ešte za to museli platiť nehorázne peniaze. Dnes keď je nákaza rozlezená po celom štáte a nik netuší či nemá nakazeného kolegu v kancelárii, suseda , spolužiaka, nebodaj rodinného príslušníka, by bolo logické, že ľudia by uvítali možnosť dať sa zadarmo otestovať, aby jednak vedeli na čom sú, ale hlavne aby neohrozovali starších či chronicky chorých ľudí vo svojom okolí. Lenže náš magor premiér spolu s neschopným ministrom zdravotníctva dokážu aj takú dobrú vec, ktorej zmysel (ak sa dobre zorganizuje, bezchybne vykoná a príjmu sa následne opatrenia na zamedzenie dovlečenia ďalších pozitívnych z okolia) nik odborne nespochybňuje, ľuďom znechutiť a doslova aj vyvolať odpor cez úplne zbytočne vyhrážanie sa národu. Napriek tomu všetkému verím, že ľudia sa testovať pôjdu. Napriek premiérovi.