Pini: Vlhovej prejav je modernejší. Usmieva sa aj v ťažkých chvíľach
"Vlhovej prejav je modernejší. Usmieva sa aj v ťažkých chvíľach"
Vysvetlite mi tento slniečkarsky idiotsky štýl pri ktorom sa vyžaduje úsmev aj keď človek oznamujú nepríjemnú správu. Všímam si to už dlhšie v TV v rozličných reality show a podobne. Človeku moderátor oznámi že ho zo súťaže vyhadzujú, že neuspel, či prehral, a on sa usmeje a všetkým vrátane poroty s úsmevom poďakuje. Pritom každému je jasné, že prišiel o ďaleko viac ako len výhru v desiatkach tisíc eur. Je to celé umelé, neprirodzené a strojené. Jedna vec je priznať si prehru a zagratulovať úspešnejšiemu súperovi, ale vyškierať sa do kamery ako slniečko a rozprávať že som vlastne šťastný že ma niekto iný "prešťal" nepôsobí ani úprimne, ani hodnoverne. Oveľa prirodzenejšie je ak tenista hodí raketu o zem, aspoň vidieť že ho prehra mrzí, ale žiaľ, takéto konanie dnes už nie je "slušné a korektné"a nehodí sa na obrazovky.