Je polovica sveta dlžná Rusku za svoju existenciu?
To bol taký "fínsky" blog, ako si ty Slovenka. Ale teraz vážne? Toto vás učili v škole? Speciálne je zaujímavá tá časť o Kaukaze. Rusko pri dobíjaní Kaukazu vyhladilo celé národy, lebo sa nechceli podrobiť, niekde píšu že možno až 8 milionov ludí. Ruská logika-to že v roku 1918 museli pobalstké národy viesť s Moskvou vojny o nezávislosť znamená že vdačia za svoju nezávislosť Rusku. Vieš ako sa tam ocitli ruské menšiny? 90% Rusov tam prišlo po druhej svetovej ako kolonosti, o tom že roku 1940 Stalin deportoval polovicu inteligencii aj s detmi na Sibír je škoda hovoriť.
Dávam do pozornosti velmi smiešne ruské klamstvá:" Rumunsko sa zrodilo v dôsledku rusko-tureckých vojen a stalo sa suverénnym z vôle Ruska v rokoch 1877-1878. Milá zlatá, to koho sa snažíš oklamať? Rumunsko vzniklo prostým zjednotením Valašského a Moldavského kniežactva-teda toho čo z Moldavska zostalo-kedže sever dnešné Moldavsko zabralo predtým Rusko. Stalo sa tak z vôle kongresu Europskych mocnosti.