Prečo ti vadí niečo na Pellem 2020, čo ti nevadí na žochárovi 1999???
Prečo používaš rozličný kilometer na meranie toho istého?
Prečo ti vadí niečo na Pellem 2020, čo ti nevadí na žochárovi 1999???
Prečo používaš rozličný kilometer na meranie toho istého?
Ja si myslím,
že
keď 91% z tých povinných prišlo na TESTOVANIE, tak tak podobne dopadne aj ten údajný "Generálny štrajk" 17-11-2020
Ľudia rešpektujú snahu Matoviča ochraňovať naše Životy....
Denno-denne zomiera viac ľudí na COVID-19. Dnes to bolo 50 ľudí...
áno
Referendum má len ODPORÚČACÍ CHARAKTER a je na politikovi, že ako bude voliť....
___
Ústava SR
Čl. 73
(2) Poslanci sú zástupcovia občanov. Mandát vykonávajú osobne podľa svojho SVEDOMIA a PRESVEDČENIA a NIE SÚ VIAZANÍ PRÍKAZMI.
áno
Referendum zdola (fakultatívne referendum) je pre Poslancov NRSR právne nezáväzné... má pre nich len ODPORÚČACÍ CHARAKTER,...
a
skrátiť volebné obdobie sa dá len zákonom.
-----
PIATA HLAVA
ZÁKONODARNÁ MOC
Prvý oddiel
NÁRODNÁ RADA SLOVENSKEJ REPUBLIKY
Čl. 72
Národná rada Slovenskej republiky je jediným ústavodarným a zákonodarným orgánom Slovenskej republiky.
a
žochár nie je zradca, ktorý zradil SDĽ v roku 1999, keď si na pôde parlamentu založil svoju novú stranu SMER-tretia cesta?
a načo???
Zákon o skrátení Volebného obdobia môže prijať len NRSR
a
výsledok referenda zdola nie je pre poslancov NRSR v aktuálnom znení zákonov záväzný....
___
Ústava SR - Prvý oddiel
Čl.72
Národná rada Slovenskej republiky je jediným ústavodarným a zákonodarným orgánom Slovenskej republiky.
Ústava SR
Prvý oddiel
Čl.72
Národná rada Slovenskej republiky je JEDINÝM ústavodarným a zákonodarným orgánom Slovenskej republiky.
Druker a Pelle vás vodia za nos!!!!!
____
- fakultatívne Referendum (referendum "zdola") je skutočne len a len najdrahším prieskumom verejnej mienky v SR, bez akejkoľvek právnej SILY.
- to, že sa výsledky referenda zverejnia ako Zákon neznačí nič iné, že predseda NRSR vydá ŠTATISTICKÉ ZHRNUTIE účasti a hlasovania v Zbierke zákonov - viď http://www.zakonypreludi.sk/zz/2003-175
- Ústava však neobsahuje ustanovenie umožňujúce občanom, aby hlasovali priamo o formulácii navrhnutej zmeny zákonov, alebo ústavy - viď II. ÚS 31/97 Č. 26/97; Č. 26;
t.j.
v referende NEMOŽNO na základe výsledku hlasovania priamo zmeniť Ústavu.
Nemáme ustanovenie umožňujúce občanom, aby hlasovali priamo o formulácii navrhnutej zmeny Ústavy, lebo Ústava neobsahuje IMPERATÍVNY MANDÁT v prípade fakultatívneho referenda,
takže
Poslancov NEMOŽNO nijako prinútiť k tomu, aby za niečo zahlasovali proti svojej vôli...
-
Fakultatívne Referendum v SR je úplne IMPOTENTNÉ
Teta evita, to tvrdíš riadnu SOMARINU!!!!
________
zase si raz strelila CAPA...
- Fakultatívne Referendum (referendum "zdola") je iba najdrahším prieskumom verejnej mienky v SR, bez akejkoľvek právnej SILY
- to, že sa výsledky referenda zverejnia ako Zákon neznačí nič iné, že predseda NRSR vydá ŠTATISTICKÉ ZHRNUTIE účasti a hlasovania v Zbierke zákonov - viď TU: http://www.zakonypreludi.sk/zz/2003-175
- Ústava však neobsahuje žiadne ustanovenie umožňujúce občanom, aby hlasovali priamo o formulácii navrhnutej zmeny ústavy - viď II. ÚS 31/97 Č. 26/97; Č. 26;
t.j.
v referende NEMOŽNO priamo zmeniť Ústavu, alebo prijímať text zákona.
Nemáme ustanovenie umožňujúce občanom, aby hlasovali priamo o formulácii navrhnutej zmeny Ústavy/zákonov.
___
Ústava SR neobsahuje IMPERATÍVNY MANDÁT v prípade fakultatívneho referenda,
preto
Poslancov NRSR ani NEMOŽNO nijako prinútiť k tomu, aby za niečo zahlasovali proti svojej vôli
-
Fakultatívne Referendum v SR je úplne IMPOTENTNÉ
Prečo Ficov SMER nezažaloval výsledky volieb a registráciu OĽANO???
,.-))
a
porazil SMER-SD ako vrece zemiakov...
,-))
NaciSSti vo vláde??? a Ty si sa snáď s dverami zrazil?
V našom kresťanskom štáte antisemita vo vláde???
,-))
Prečo si to nevykrikoval počas SMERáckeho mafiánskeho štátu?
Sám si kradol.. resp. sám si kičuroval?
SMER-SD je mafiánska strana plná skorumpovaných politikov a rozkrádačov... = plná Kičúr...
REFERENDUM zdola má pre poslancov NRSR len odporúčací charakter,
pre poslancov NRSR je NE-ZÁVäZNÉ....
To odkazuješ svojej pani mamičke?
Nem_poznám... ty si Magyar?
Odporúčame