Lesy okrem vytvárania tisícov pracovných miest majú aj celospoločenský význam. Za služby vo verejnom záujme štát vlastníkom lesa neplatí a lesy aj ďalej zostanú fabrikou na drevnú hmotu.Lesy by mali byť zo strany štátu dotované aby sa posilňovali ich funkcie vo verejnom záujme a časť pracovnej sily sa presunula do iných oblastí v rámci služieb obyvateľstvu a turistiky. Za súčasný stav lesov môže celá spoločnosť,ktorá má priority v automobilovom priemysle,ochrane prírody bez bez logických pravidiel a pod.


