Ukrajina je na dne a ešte dlho tam bude. Bez podpory Západu neprežije a to je dôvod rečí nielen Tillersona ale aj vládnych predstaviteľov EÚ. Treba vysvetliť hlavne svojim ľuďom prečo to tak je a pritom nevyzerať ako babrák. Dá sa to jednoducho a to poukázať na Rusko ako na pôvodcu všetkého zla v minulosti, prítomnosti a aj v budúcnosti.
Na poslednej návšteve sa chcel Tillerson dohodnúť s Putinom, že za Donbas a Luhansko im uznajú Krym. Putin na takú hlúposť samozrejme nepristúpil, nielen kvôli zrade, ale aj tak by tento sľub USA nikdy nedodržali, tak ako nedodržali nič z toho čo nasľubovali naivnému Gorbačovovi.

