Svetlo v tuneli v hlavách hlavne mladých Ukrajincov je vypadnúť z Ukrajiny resp. ísť robiť na Západ a čosi si zarobiť. Takto však víza nie sú nastavené, tie sú skôr o turistike. Preto bude snaha tam ísť a čosi načierno si zarobiť. Žiaľ realita doma zostane ešte dlho neutešená. A občianska vojna? Majú tu Minské riešenie s ktorým súhlasí aj Donbas stačí ho splniť, to by však polovojenské radikálne zložky stratili opodstatnenie.


