K diskusii, v ZSSR bolo vyrobených viac takýchto reaktorov pracovali v Litve (Ignalina) a súčasne pracuje celkovo 11 blokov v Kursku , v Smolensku a v Leningrade. V minulosti sa tieto reaktory považovali za veľmi perspektívne a neboli s nimi problémy. Dnes už sa nestavajú. To, že reaktor v Černobyle vybuchol je fakt a faktom je aj to, že hlavnou príčinou bol ľudský činiteľ, tzn. ak by sa dodržiavali platné prevádzkové predpisy nestalo by sa to, tak ako sa to nestalo na ostatných reaktorov tohto typu. Reaktor mal svoje slabiny a o to bolo viac potrebné dodržiavať prevádzkové predpisy. To, že sa to stalo práve na Ukrajine a nie niekde inde môže by otázkou úrovne tamojšieho prostredia, pretože už predtým sa na Černobyle na rozdiel od ostatných JE tohto typu objavilo niekoľko "problémov".


