Ukrajina je čoraz vo väčšom a väčšom svrabe. Ekonomika si od Majdanu drží konštantný smer dolu vodou. Vojna v Sýrii odsunula Ukrajinu na druhú koľaj. Pred pár dňami odtiaľ ušiel minister ekonomiky Litovčan Abramovičus s tým, že pri tak obrovskej korupcií vo vláde sa nedá pracovať, toto vyvolalo vlnu nevôle na západe. EU má už Ukrajiny po krk a nemieni len tak púšťať perie. Najradšej by sa striasla svojich sankcií voči Rusku, naviac keď Rusko vyhlásilo pripravovanú privatizáciu, ktorej by sa zvlášť Nemci radi zúčastnili ale nemôžu. Nehovorím o Minsku 2.
Ako z toho aspoň čiastočne vybŕdnuť je obnoviť konflikt na Donbase a v Luhansku a zvaliť to na Rusko. No požadovaný efekt to nebude mať, určite nie v EU, jej postoje sa od roku 2014 zmenili.


