1, Pracujem v statnej akciovke v ktorej sa za komancov makalo ako o dusu. Tyzdenne sa privazala technika z celej CSFR na rozne stupne oprav a modernizacie a denne zo zavodu rolovali na odlet opravene masiny. Ludia nevedeli co skor robit. Ked sirena odtrubila koniec smeny, autobusy chodili az do zavodu, pretoze 2500 ludi sa nezmestilo na zastavky a sposobili by kolaps dopravy.
Dnes sa pracuje uz len v jednej hale na dvoch strojoch. Podnik upada kazdym rokom, vyplaty sa vyplacaju na viac krat a oneskorene, pracuje tu cca 300 ludi a ked sa prejdes zavodom tak vacsinou su vsetci na internete alebo len tak posedavaju. Nie je co robit. Ta tvoja veta ze komunisti odnaucili ludi pracovat je blbost. Komunisti nedokazali inovovat vyrobne technologie resp. robili to strasne pomaly, kvoli planovanemu hospodarstvu nebola vyrazna potreba investovat do R&D, ale cez to vsetko, rozhodne komanci ludi neodnaucili pracovat.

