Ďakujem za uznanie, zrejme si moju správu dôkladne analyzovala - :-)
Už len dodám - samozrejme never ani mne. Ani nikomu na diskusii bez toho aby si kaźdú informáciu nepodrobila porovnaniu z oboch strán povestnej mince.
Ďakujem za uznanie, zrejme si moju správu dôkladne analyzovala - :-)
Už len dodám - samozrejme never ani mne. Ani nikomu na diskusii bez toho aby si kaźdú informáciu nepodrobila porovnaniu z oboch strán povestnej mince.
regulienka - žiaľ asi si pointu článku nepochopila takisto ako títo dvaja zmienení diskutéri.
Alebo - zmierlivejšie povedané pochopila si ju zrejme inak ako ja.
Pointou je podľa mňa to, že Hoaxy a nepravdivé správy sa vyskytujú na OBOCH frontoch hybridnej vojny.
Nie je jeden LEPŠÍ a jeden HORŠÍ. Nie je jeden IBA OBJEKTÍVNY a druhý IBA NEOBJEKTÍVNY.
O to podľa mňa ide - slepá NEOBJEKTÍVNA viera v správy jednej strany a neoverovanie si faktov to je nedostatok kritického myslenia.
Netreba neobjektívne veriť ANI JEDNEJ STRANE a každú informáciu veľmi pozorne, kriticky a dôsledne analyzovať.
Myšlienka NEVER NIKOMU - a každú informáciu kriticky analyzuj je mimochodom aj súčasťou Budhistickej filozofie - je teda už riadne stará a overená časom. Budhistickí mnísi majú také cvičenia, keď po sebe hádžu argumentami a vzájomne si vyvracajú neoverené a zaujaté argumenty.
Žiaľ v modernej dobe sa na túto zdanlivo jednoduchú starú múdrosť akosi zabúda - sme teda akosi "hlúpejší" ako kedysi.
Aha. Tak asi preto dali tú fotku potom preč. Preto som ju tam už nevidel. Tvoje upozornenie zabralo.
No..neviem na akú fotku pozeráte ale na tej čo je pri článku teraz (a je aj v tlačenej verzii pravdy) s popiskou "archív Švajčiarskeho červeného kríža"
Tak tam je Naľavo Škoda Oktávia - Oktávka - asi ten najstarší model ktorý má ešte také zaguľatené zadné svetlá.
Zboku vyzerá asi takto: http://www.vozyskoda.wz.cz/oldoctavia/index.…
a vedľa nej napravo je Renault osmička. Podľa tohto auta sa vyrábali prvé Dácie -
MB čky tisícky sú nejaké v pozadí ale to vpredu rozhodne nie je MB - 1000. A škoda 105/120 už absolútne nie. Tie sa vyrábali o dosť neskôr.....
Počúvajte vy dvaja - ČÍTALI STE TEN ČLÁNOK?
a ak áno - došlo vám vôbec o čo v ňom ide?
Mám dojem, že nie - podľa vašich OBOCH reakcií.......
No nevedel to ten mladý napísať jednou vetou?
Vlastne načo celá veta? Nevedel nájsť výstižné slovo....vlastne.....načo čítať?
Nevedel to nejak nakresliť? Alebo urobiť na to appku?
Ja viem že nedočítaš môj príspevok do konca tak tu na konci môžem napísať hocičo......
Takže - ak je pre liliputina príliš dlhá a nudná jedna krátka úvaha - inak celkom výstižná a zmysluplná nebudem sa ho radšej ani pýtať koľko kníh prečítal tento mesiac.....
1. píšeš o pár príkladoch keď ľuďom bolo po úteku na západ horšie.
Iste boli aj takí ale nespomínaš väčšinu, ktorá si mnohonásobne polepšila.
Ak by to nebola väčšina - tak prečo by tam ľudia ešte stále zdrhali aj dnes - však?
LOGICKY by ti to nesedelo.
2. Pri úteku na západ mnohokrát nešlo iba o MATERIÁLNE výhody ale o útek pred prenasledovaním zo strany totalitnej moci.
Stopercentne ruská automobilová značka........
Tak to asi mali byť originálnejší......
Dal som vedľa seba dve fotografie - na porovnanie.
Nič viac dodávať netreba iba sa pozrieť na porovnanie.
Vtedy vo vzťahu s Rusmi (sovietmi........) neexistoval taký betprostredný rodinný vzťah ako u vás na dedine.......
Ak si chcel prísť na návštevu - museli ťa pozvať........Bratia naši.......
Aj my sme sa povinne učili ruštinu.....
Nie češtinu.....
Neviem o tom, že by u nás bola nejaká ruská väčšina (skôr rusínska menšina)
Ale ruštnu sme sa učiť museli - aj keď do ruska sa cestovať nedalo - iba na pozvanie.
Tak povedz aké malo toto opodstatnenie ak nie podrobenie si "satelitného" národa?
takto to robili už Rimania s latinčinou. Proste podrobený národ musel hovoriť jazykom okupanta......
Áno...ja viem.........už ťa počujem.......Všade sa teraz hovorí po anglicky.........
A doplním, ba dokonca aj tam kde sa nemusí a všetci chodia na "Meetingy" do "Pubov" a všetci chcú všetko "ASAP"...........
Áno je to to isté!
Ale fakt je - že Ruština fungovala TAK ISTO.
Bol to jazyk dobyvateľov.
ČO tým chcem povedať?
Asi vieš........
No... tak to je dobre, že nežijem na dedine.......
Mne by to vadilo.
Nie. Je to podľa mňa dobrá odpoveď.
Odpovedá na to, na čo som sa pýtal.
Ďakujem.
Ak budeme pokračovať v rodinnom prirovnaní tak ak mám pozvať niekoho, kto nevyhovuje všetkým členom domácnosti tak sa radšej poradím, prípadne ich poprosím o trpezlivosť s návštevou.
Nepoviem takým hosťom automaticky - STE TU DOMA ako to drzo urobil morovcak.
Ak by to u nas doma takto niekto urobil tak by platil za nevychovaneho sebca.
Mimochodom - Gaboczan........Keď si taký znalý.
Povedz PREČO bola práve RUŠTINA služobným jazykom v Sovietskej armáde?
Má to niečo do činenia s............RUSMI..........?
Či?.............
No...nech to boli aj ukrajinci či aký čert.........
Podstatou príspevku je. že to neboli AMERIČANIA.
O to v mojom príspevku išlo.
Ale ty nie si hlúpy a dobre vieš o čo ide - tak nebazíruj na somarinách.
nemám čas detailne sa rozpisovať a píšem rýchlo - robím preklepy a občas prehodím pímenká - áno s tým slovenskom a ČSR mi to ušlo - ale TY ISTE VIEŠ, že hlavné posolstvo bolo, že sme prišli o PODKARPATSKÚ RUS - ako ŠTÁT nech sa volal akokoľvek.
Nie je to tu historický ústav ale debata - takpovediac verejná a v debate sa to stáva.
Problém by bol ak by som tresol vyslovenú hovadinu ktorá by menila celý chod dejín......Ale ja tuším prečo ma opravuješ na drobnostiach hoci celkovému posolstvu rozumieš - robíš to práve preto aby sa debata rozmenila na drobné a zanikla podstata.
A.....áno chodím na návševu iba tam, kam ma pozvú - dúfam, že to zatiaľ ešte patrí ku slušnej výchove.
Či už nie?
(Nepíš teraz o Amerićanoch a o tom, že ich tiež nikto nepozval....atď.......sú to ROVNAKÍ NEVYCHOVANCI ako sú aj Rusi - ale to nespravedlňuje ANIE JEDNÉHO ANI DRUHÉHO.
Prašť jak uhoď......
Á.....Garboczan - chytač za slovíčka.......
Nie slovenska ale ČESKOSLOVENSKEJ REPUBLIKY - spokojný?...hmm?
Ty si nájdeš môj príspevok a hľadáš detaily na wikipedii aby si mohol buzerovať?
toto sú detily pre každého dohľadatelné na googli........
O.K. si lepší googlič......
Proste Zakarpatská Ukrajina bola súćasťou nášho štátu - nech sa vtedy volal ako sa volal . už nebuzeruj furt.....
kto nie je ukotvený v národe berie za bohov dobyvačné expandujúce mocnosti.
A to hovorím o VŠETKÝCH expandujúcich mocnostiach. Nielen o Rusku.
Áno aj Amerika je dobyvačná ale Rusi nie sú žiadni holúbkovia.
Ak by boli . tak by neboli.......
Odporúčame