To, co bylo ještě nedávno prakticky nemožné vyslovit, tedy že za posledních dvacet let, kdy se v Evropě zmocnila vlády skupina levicových elitářů (všichni ti ekologisté, genderisté, lidskoprávníci atd.), dovedla tato banda Evropu do nevídané krize, je už konečně veřejně známé a jasné. Už se to dokonce může psát v mainstreamových médiích. Jenže je to jako kdysi za socialismu. Tehdá se říkalo, že změny ve společnosti se dějí ve třech následujících stupních:
Fáze 1: Nic (negativního) se neví a nic se o tom nesmí říkat. A nic se nemění.
Fáze 2: Něco už se ví, ale ještě se o tom nesmí mluvit. A nic se nemění.
Fáze 3: Všechno už se ví, už se o tom smí mluvit, ale pořád se nic nemění.


