blazon sediaci momentalne v kresle prezidenta
nema co v Moskve hladat
ziadne fakty , len propagandisticke taraniny
hadam tych tisíc pozorovatelov OBSE ich uz konecne zbada
toto je spravny smer
ktorym sa musia europske narody uberat ak chcu zit v mieri a prosperite
Tie krajiny skutocne bojovali az ked bol jasny vysledok
ako vzdy
V sobotu 7. októbra 1944, na poludnie o 12.31 sa rozozvučali sirény a ohlásili „letecký poplach“. Zakrátko bombardovacie lietadlá 15. leteckej armády USA prileteli smerom od Győru a Komárna. Ich kovové konštrukcie sa v jesennom slnku trblietali striebristým leskom. Preleteli nad mestom, otočili sa a o malú chvíľu začali dopadať a vybuchovať bomby. Bombardovanie v štyroch vlnách, s malými asi 10 minútovými prestávkami trvalo od 13.45 do 15.05. Bombardovalo sa tzv. kobercovým náletom hlavne železničná stanica a okolie, pričom na priľahlé časti mesta dopadlo tiež mnoho bômb. Bola zasiahnutá plynáreň, hotel Bláha, neďaleká Ľudová škola pri železničnej stanici, železničiarska kolónia za Tromi mostami a v centre mesta Majzonovo námestia, (vtedy Malý rínok) a Neologická synagóga. Silne boli poškodené Turecká ulica, Korzo, Štefánikova ulica, Nitrianska a Komjatická ulica, Výpalisko atď. Hlavné námestie počas tohto bombardovania nebolo priamo zasiahnuté
tvoj nazor povazujem za dolezity
ludia , co citaju Tvoje prispevky ta chvalia za radost , optimizus a nadcas co siris
baby ta zeru :)))
v tomto pochmúrnom svete
som myslel , ze Boko haram :)
rozumiem tomu tak , ze kisko spochybnuje povojnove usporiadanie sveta
dohodnute na konferenciách SPOJENCOV
v Teherane , Kryme , ci v Norimberku
to moze len idiot :)
som hrdy panslav a rusofil
a vôbec sa za to nehanbim :)
Odporúčame