Právo medzinárodné alebo právo silnejšieho?
Kedze zije v Cechach (nevedno preco), vojnovemu stvacovi odporucam vypocut si prejav prezidenta Zemana, ale cely a nie tak ako postrihali a sprznili v popoludnajsom vysielani RTVS a najma tuto pasaz:
"Domnívám se, že je načase sáhnout k daleko tvrdším sankcím, než byly původně plánovány, a mám tím na mysli především sankci v oblasti takzvaného Swiftu, což je mezinárodní bankovní či finanční síť, která by znamenala vyřazení Ruské federace z platebního styku. Šílence je zapotřebí izolovat a nebránit se vůči němu pouze slovy, ale konkrétními opatřeními.
Věřím, že se situace uklidní, nikoli však zbabělým kompromisem, ale rozhodnou reakcí proti agresorovi. Hluboce lituji, že k tomu dochází, ale musíme se chovat jako stateční lidé, kteří si nenechají agresi ve vlastním zájmu líbit.