Ďalší dôvod na podporu snahy viacerých Petržalčanov, podľa ktorej by sa mala Petržalka odtrhnúť od Bratislavy a možno ešte lepšie, aj od Slovenska.
Ďalší dôvod na podporu snahy viacerých Petržalčanov, podľa ktorej by sa mala Petržalka odtrhnúť od Bratislavy a možno ešte lepšie, aj od Slovenska.
V činohre je to žiaľ úplne bežné už roky. a čo je ešte horšie, už aj na operu a balet chodia mnohí v džínsoch a pulóvri. Takže nielen posranci v parlamente ani netušia, čo sa patrí.
Lenže Matovič nebojuje proti korupcii, ale výlučne proti tomu, že nie je v pozícii, keď by ho chceli, za získanie neoprávnených výhod, korumpovať. On by bol veľmi rád korumpovaný.
V prípade brexitu je len jeden "nepatrný" problém. Väčšina Britov si to v referende asi predstavovala tak, že sa zbavia všetkých povinností členského štátu EU, ale im ostanú všetky výhody, ktoré z členstva vyplývajú. Keďže to akosi nejde, znažia sa byť, ako dlho sa dá, ani oblečení, ani nahí, ani pešo ani na voze. Síce sú akože na odchode, ale ešte sa nemienia ani len začať lúčiť.
Skús uviesť jeden štát EU, v ktorom nie je korupcia. Neraz väčšia, ako na Slovensku. Len ju vedia, za desaťročia praxe, lepšie skryť, prípadne dokonca legalizovať.
Takú znôšku nezmyslov nemožno hocikedy čítať dokonca ani v Pravde.
Soľ nevysušuje, ako tvrdí autorka článku, ale naopak, zadržiava v tele vodu, ako tvrdí väčšina autorov, ale aj praktické skúsenosti.
Pizza, myslím talianska, nie americká, má len minimum cesta a paradajkový základ, nie kečup, obsahuje len paradajky a koreniny, nie cukor a nemusí ani soľ. K tomu môže pizza obsahovať popri syre, aj kvantum zeleniny, prípadne iné suroviny, všeobecne považované za zdravé a neviem, čo je na takom jedle natoľko nezdravé, ako uvádza autorka..
Dalo by sa ešte dlho pokračovať, ale škoda slov. Skrátka, typický nezmysel od autora so značkou dz.
Na záberoch je len jemné naťuknutie. Na záberoch, ktoré ukazovali v TV, sa už, asi hlavne vďaka vyplavovaniu štrku, prepadla aj polovica priľahlej cesty. Ktovie, kam sa to až dostane, kým začnú čosi robiť na opravu poškodenej časti. Veď u nás treba, aj v havárijných situáciách vypísať výberové konanie na projekt sanácie, potom na jej dodávateľa. Inak bude opozícicia žiadať odstúpenie vlády.
Keď Slovákom sľubovali, v reklame na DSS, švajčiarske dôchodky, asi tiež mysleli takéto, na rumunský spôsob.
O viacerých, snáď aj o väčšine, sme to vedeli, prípadne aspoň tušili. O vyššie spomínanom som to netušil možno len preto, že som sa o podobné veci nkdy nezaujímal. Keď som však videl, u iného spolužiaka, ktorého som na ZDŠ chodil domov doučovať, časopis, vydávaný izraelským veľvyslanectvom, bolo to viac, ako jasné. Aj keď o tom, som to vedel aj predtým.
Teoreticky máš možno pravdu, ale prax je trochu iná. Napríklad za byt, vo vlastníctve, teda len služby, energie a fond opráv, platím mesačne 192 Eur. K tomu voľáka elektrina, plyn, telefón. Na cievy mi lekár predpisuje Detralex, ktorý je od Pentliarikovho miništrovania plne hradený pacientom a neráta sa ani do doplatkového limitu. K tomu ešte voľáky rutín, lebo bez neho mi často tečie krv z nosa. Ako diabetik asi ťažko vystačím s chlebom a vodou, takže aj tých 70-80 Eur na stravu nie je celkom reálnych. V prípade iných dôchodcov sú viaceré položky asi iné, ale to nič nemení na konštatovaní, že nie každý dôchodca má, hoci na dotovanú, rekreáciu.
Má vôbec dnešný Slovan voľákych vlastných odchovancov? Teda má aj žiacke a dorastenecké mužstvá, alebo len pozbieraných hráčov pre prvý tým?
Všetko zas vytrúbiť nemohol. Chcel predsa zostať na výplatnej listine rozsievačov demokracie vo svete.
Skôr nie. Americký prezident, nielen Obama, je predsa len nastrčenou bábkou, plniacou priania oligarchov, ktorí zabezpečili jeho zvolenie, ako svojho hovorcu, bez reálnych právomocí. Keby sa snažil dať do politiky aj vlastné názory, skončil by rovnako, ako napríklad Kenedy, ale aj viacerí pred ním.
Prezraď ktorých troch prezidentov myslíš?? V tej dobe predsa ani ZSSR, ani jeho zväzové republiky, prezidentov nemali.
Javurek patrí dlhodobo medzi to lepšie, medzi slovenskými komentátormi, len občas píše priveľmi ovplyvnený "prémiami" z opevnenej ambasády. Teraz asi nedostal sľúbené, tak napísal na plnú hubu, ako to vlastne bolo a žiaľ aj je, s americkým "bojom proti islamu" a šírením "demokracie".
To by som až tak jednoznačne netvrdil. Napríklad pred pár mesiacmi som sa na vernisáži jeho obrazov dozvedel, aký významný židovský umelec je bývalý spolužiak, o ktorom som to, pred vyše 50 rokmi, keď sme ešte boli spolužiakmi, ani netušil. Na ZD3, SVŠ, aj na VŠ som mal v triede, resp študijnej skupine vždy aj viacerých Židov, z ktorých väčšina sa tým ani netajila a nie všetci, po auguste 1968 emigrovali.
Určite aj záujem fanúškov pritiahnu viac černoškovia z africkej okresnej súťaže, ako vlastní odchopvanci, ktorých pokroky mohli skutoční skalní sledovať od mladších žiakov.
Neviem, či niečo kritické vyšlo v Rudom práve, ale napríklad v Technickom magazíne som ich od Zemana čítal niekoľko. Podobne napríklad Pravda priniesla dosť obsiahlu časť Bratislavy nahlas, ktorá nebola vôbec prorežimová.
Pokiaľ myslíš Uljanova, ten bol po otcovi Kalmyk a po matke nemecký Žid. Ktorých z nich má, ako masový vrah, na svedomí???
Keď odpočítaš náklady na bývanie, stravu, lieky, čosi odložiť, keď ti stará technika v domácnosti doslúži, plus čosi, aby ťa deti nemuseli pochovať za vlastné, koľko ti zostane??