Ja zas asi budem žrebovať. Najprv vyradím tých, ktorí určite nie. Medzi nimi bude určite aj KDH, LSNS, SaS. OĽANO, SDKÚ, TIP.... a zo zvyšku vyžrebujem, kto áno.
Ja zas asi budem žrebovať. Najprv vyradím tých, ktorí určite nie. Medzi nimi bude určite aj KDH, LSNS, SaS. OĽANO, SDKÚ, TIP.... a zo zvyšku vyžrebujem, kto áno.
Napočúvali sme sa už dosť. Horšie je, že keď mali aj v praxi ukázať, ako to myslia, skutek utek.
O Matovičových skutočných schopnostiach nemálo hovorí aj to, že väčšina známych ľudí, ktorých nalákal na svoju kandidátku pred 4 rokmi, už od neho odišla.
Prestaň už strašiť Kotlebom. Ešte mu dá skutočne hlasy dostatok "mladých, progresívnych", ktorí ignorujú pomerne nedávnu históriu a všetci sa budeme čudovať, čoho je schopný. Radšej by som sa toho nedožil.
Už raz predviedli, ako sa im darí vládnuť, keď treba ponúknuť aj čosi viac, než len "Už nikdy Fico". Nevydržalo im to ani 2 roky. Zatiaľ to vyzerá viac, ako len podobne.
Ja som dostal po opakovaných angínach reumatickú horúčku. Najprv som sa nevedel ani postaviť, tak ma boleli kolená. Keď to udrelo na srdce, musel som do nemocnice a odtiaľ ma, napriek protestu rodičov, nechceli pustiť, bez vybratia mandlí. Nemal som ani 9 rokov a misku som si musel pod bradou držať sám. Najhoršie však nebola samotná tenzilektómia, ale dva dni potom, ešte som mal hrdlo v takom stave, že som nemohol rozprávať a ktosi si zabudol prečítať, že mám predpísanú kašovitú stravu. Keď som na obed odmietol vyprážaný rezeň v trojobale a k tomu suchú, tvrdú ryžu, vyslúžil som si od sestričky poriadne zaucho. napokon som trochu voľáko do seba dostal, so slzami v očiach a s pocitom veľkej krivdy. Pritom, ešte po týždni, keď som išiel z nemocnice domov, nesmel som jesť ani kôrku z chleba.
Oligarchom, ktorí reálne riadia tento banánistan, je v podstate jedno, kto bude pri koryte. Oni to majú poistené zo všetkých, reálne zvoliteľných strán. Teraz ide len o to, dostať sa na výslnie ich pozornosti, vďaka čo najlepším volebným výsledkom. Kto verí, že v rámci predvolebných kortešačiek ide o časi iné, je, jemne povedané, naivný.
Inak, pred páe dňami mali spoločné sedenie a už im bolo viacmenej jasné zloženie povolebnej trojkoalície. Dokonca boli o výsledkoch až tak presvedčený, že už si delili aj jednotlivé rezorty.
Lepšie by bolo odrezať ucho, nos a pod. Tak by každý videl, čo je to za vtáka, ale nebránilo by mu to živiť sa prácou svojich rúk. Bezruký by bol mrzák, odkázaný na milodary a korán vyzdvihuje takých, čo dávajú milodary.
Mesto nemá príjmy. Na skutočný počet obyvateľov, nielen oficiálne prihlásených, má BA najmenej v rámci Slovenska a ešte aj z toho, čo je oficiálne v správe samosprávneho kraja, ale reálne sa o to stará mesto, napríklad cesty II. a III. triedy na území BA, len málokedy vyžobre aspoň voľáke drobné. Aj keď tie bratislavské cesty sú najvyťaženejšie. Eurostat navyše hodnotí bohaté regióny podľa HDP na ofifciálne prihláseného obyvateľa, teda vyčísľuje HDP vytvorené aj podnikmi, ktoré majú v BA len oficiálne sídlo, ale reálne produkujú inde a aj daň z nehnuteľností odvádzajú tam. Daň zo zisku ide do štátneho rozpočtu, z toho BA priamo nemá ani cent. Podielové dane sa rozdeľujú podľa oficiálneho počtu trvalo prihlásených obyvateľov, pričom, čí väčšie mesto, tým menej na obyvateľo dostane. Čiže príjmy mesta sú, v porovnaní s európskymi metropolami priam smiešne.
Keby si netáral. Práve preto, že je jeden z najbohatších regiónov, nemá BA nárok na Eurofondy. Až sa čudujem, že sa preda len čosi podarilo získať na staronový most a MHD.
Ono štatistika je presný súhrn nepresných čísel, takže stačí zadanie a výsledok nie je problém dosiahnuť.
Keď si uvedomíš, že BA má oficiálne cca 450 tisíc obyvateľov, ale vrátane dlhododbo prítomných, ale neprihlásených má reálne okolo 650 tisíc, hneď tá hodnota HDP/obyvateľa vyzerá podstatne inak, ako by zodpovedalo realite. Keď k tomu pridáš, že na BA sa počíta všetok produkt, vytvorený firmami, so sídlom v BA, aj keď tu okrem vrcholového vedenia nemajú nič, hneď je to jasné. Prvé čo mi napadne, napríklad také pivovary Topvar, majú oficiálne sídlo v Mlynskej doline, ale hádam jediný pivovar na Slovensku je v Šariši. Takto by sa dalo spomenúť množstvo, aj podstatne väčších firiem. Ten Topvar mi napadol ako prvý, nie pre jeho veľkosť, prípadne význam, ale že ho mám najčastejšie na očiach, keď idem okolo.
Pre zvýšenie účinku na pravoverných moslimov, by bolo vhodné tie palice pred použitím namočiť v bravčovej krvi. Tak by boli nečistí a už nikdy by sa nedostali do mohamedánskeho neba. Určite by to účinkovalo na súvercov viac, ako hoci trest smrti.
Ako má zachraňovať producentov mlieka? Vari má zakázať dovoz, alebo zákonom prikázať všetkým občanom SR denne kúpiť liter slovenského mlieka na osobu, plus aspoň z ďalšieho litra mliečne výrobky??
Lacné sú "krátke" peniaze. Ako chceš do roka-dvoch vrátiť peniaze na diaľnice??
V konkrétnom spomínanom prípade je vrt pár km od hraníc, za riekou Poprad, takže je dosť málo pravdepodobné, že by ten istý zdroj navŕtali na poľskej strane.
Tých niekoľko dní v nemocnici po vybratí mandlí, musela autorka absolvovať vo voľákej okresnej nemocnici, kde potrebovali zvýšiť "obložnosť" postelí. V BA už pred pred pár desaťročiami bolo bežné, že nosné mandle išli von ambulantne a po krčných išli deti domov na druhý deň. Keď som bol na ORL v DFN na Dukelskej v BA, v roku 1962, tak bol obvyklý postup taký, že štandardných pacientov prijali v pondelok po desiatej, v utorok im vybrali mandle a v stredu ráno, ak nemali komplikácie, išli domov. Tak, aby do desiatej stihli prezliecť postele, a začal príjem ďalšej várky. Tým vybrali mandle vo štvrtok a v piatok išli domov. V piatok prijali ďalších, mandle im vybrali v sobotu a domov ich poslali v nedeľu ránu. V nedeľu prijali protekčných, za ktorých sa museli rodičia zaručiť, že ráno nič nejedli, ani len vodu nepili. Mandle im vybrali ešte v ten istý deň a domov ich pustil v pondelok ráno. Pravidelný týždenný kolotoč mohol začať odznova.
Lenže z toho nie je jasné, či na zabezpečenie pozitívnych účinkov resveratrolu stačí, dať si povedzme denne k obedu 2 deci kvalitného červeného vína, prípadne užiť voľáke výživové doplnky s resveratrolom, alebo je potrebné ho aplikovať lokálne, kde sa dá, prípadne vnútrožile, kde lokálna aplikácia neprichádza do úvahy. Účinnosť perorálnej aplikácie je predsa viackrát v texte spochybnená.
Vo fľaškách jej asi ťažko dokážeš vyviesť toľko, ako v cisternách, alebo rúrou. Prezraď, prečo by Poliaci nemohli tú plničku mať na Slovensku???
Dôležitosť biopotravín je daná predovšetkým kvalitou štandardnej ponuky potravín. Synova známa žije striedavo v New Yorku a v Brne. Jej dcéra má v USA vážne zdravotné problémy po konzumácii čohokoľvek, čo nie je superbio. V ČR jej nerobí problém jesť štandardné potraviny zo supermarketu.
O čom je tento četkársky nezmysel. Vari v Európe, alebo hoci v USA niekto pátra po tom, kto pôvodne nosil oblečenie, ponúkané v "sekáči"???
Odporúčame