Možno by si aj ty mohol čítať tie noviny s väčším pochopením. Brusel stále tlačí na zastavenie akejkoľvek výstavby nových plynovodov, obchádzajúcich Ukrajinu z juhu, ale zato im neprekáža, že Nemci sa už s Gazpromom dohodli na ďalších dvoch rúrach Northstreamu, čo zdvojnásobí jeho kapacitu. Tým sa úplne nahradí kapacita plynovodu Bratstvo, ktorý je dodnes hlavným plynovodom z Ruska do EU.

