O tom, že masívne pomáhali Hitlerovi, že americké firmy až do konca vojny intenzívne pôsobili v Nemecku, že zbytočne zničili v posledných dňoch vojny viacero významných priemyselných podnikov nielen v Čechách, ale i na Slovensku viem. Že si to nechali ešte aj dobre zaplatiť je tiež všeobecne známe. Že sa do 2.sv. vojny v Európe zapojili len preto, aby Stalin neskončil na atlantickom pobreží a aby získali špičkové nemecké vedecké kapacity, je tiež nesporné. Viacj toho pozornosti hodného akosi veľa nie je.


