My môžeme hovoriť iba to, čo prežili naší rodičia, vždy som bola prekvapená ako tá generácia chválila slevnský štát, hodnota sl.koruny bola silnejšia ako rakúskej, Slovensko omnoho lepšie prosperovalo ako Maďarsko Poľsko, samozrejme na tú dobu. Ja so myslím, že SNP bolo organizované zo zahraničia preto , aby sa Slov.štát rozpadol. Pozatvárali ľudí,ktorí bojovali proti nacistom. Asi keby nebolo SNP , ta by sme ostali štátom ako Rakúsko. Už len to, že slovenskí vojaci išli na ruský front bojovať proti Rusku na strane nemcov a tam sa nevedno prečo dali na stranu Rusov a spolu začali bojovať proti Nemcom. Dnes sa mi zdá, že je taká istá situácia, "bojujeme" na strane Nemecka a ostatných záp.krajín proti Rusku. Nevedno ako to skočí

