Stupka písal o podpredsedovi, nie o predsedovi. Tu máš z Wikipedie:
Stranícka kariéra
1981 – člen a funkcionár KSČ na úrovni základnej organizácie
1990 – zakladajúci člen Slovenskej národnej strany (SNS), člen ústrednej rady
1. marec 1990 – spoluautor Šurianskeho memoranda a jedného z prvých návrhov na vyhlásenie zvrchovanosti Slovenskej republiky
1992 – 1994 – výkonný podpredseda SNS
február 1994 – po takmer celoplošných uzneseniach okresných rád SNS a výzvach na odstúpenie boli spolu s Ľudovítom Černákom a Vladimírom Miškovským ako iniciátori tzv. občiansko-liberálnej frakcie vylúčení zo SNS. V ten istý deň sa stali zakladateľmi Národno-demokratickej strany, ktorá sa v roku 1995 zlúčila s Demokratickou úniou Slovenska na Demokratickú úniu (DÚ); člen jej predsedníctva.
1997 – vystúpil z DÚ
1998 – po voľbách sa prestal aktívne angažovať v politike
2014 – vrátil sa do SNS
2014 – na sneme SNS 6. 9. 2014 zvolený za podpredsedu SNS


