Stihacie lietadla su hlavne mig-i napr29 resp 35, tie su robene priamo pre vzdusny boj. Mne sa vidia najpraktickejsie v sucasnych konfliktoch A-10 alebo su 25. Nepredpokladam, ze ak by doslo ku konfliktu mocnosti, ze by mali lietadla cez modernu protivzdusnu obranu sancu a mozu byt stealth ako chcu.
F22 a F35 si americania vybrali len preto, ze vyzeraju pekne moderno a potrebovali vykazat, kam idu prachy poplatnikov. A dizajn, to je to, co sa ludom paci :), vzlast, ked mohli zo zbrojenia amici na 20 rokov po rozpade vychodu polavit.


