Keď naši západní bratia trpia tzv. čecháčstvom, ktoré prejavili napr. pri vítaní Hitlera v Prahe a odovzdaní Sudiet Nemcom. Oni, hlavne v okolí Prahy, majú nepeknú vlastnosť, že sa vnucujú raz Nemcom, potom Rusom, najnovšie USA, proste všade, odkiaľ im pramení nejaká výhoda a nepozerajú do budúcnosti. Resp. si už asi nepamätajú učenie Jana Husa.

