Jazdiť vysokou rýchlosťou v meste cez prechod pre chodcov sa "naozaj" môže stať každému. Ono, ta vyhláška o cestnej premávke má svoj zmysel a dodržiavať ju má význam. Slušný človek a hlavne právnik by to mal chápať a zákonmi sa riadiť - to svedčí o vyspelosti a u právnika o odbornej erudovanosti. Čo konkrétne Lipšic nie je.


