Minister obrany Naď: V tomto roku má ísť na stíhačky pol miliardy, tretina rozpočtu rezortu
Ja som ruských okupantov zažil. Ale napodiv som nepochádzal z nejakej intelektuálskej rodiny, moji rodičia boli obyčajní ľudia, postihnutí 2. SV vojnou, a tí asi videli veci ináč. Isteže, invázia v r. 1968 bola potupou pre nás všetkých, ale fyzicky znamenala prehru len pre určité percento občanov ČSSR. Väčšine to bolo jedno - bolo treba uživiť rodinu, a rodina je základ štátu. Rovnako to bolo aj po r. 1989, kedy sa volili strany, ktoré najviac nasľubovali, ale opäť v záujmu prežitia rodiny. Iste, je tu opäť určité percento tých, ktorí vedia, ako plávať v týchto špinavých vodách, ale zase je to opäť určité percento ľudí. A keď nejaký mudrc povie, že študujte, staňte sa špičkovo platenými odborníkmi, kto tu bude robiť smetiarov a pod.
Ale to nie je možné, neumožňuje to rozvrstvenie našej spoločnosti a hlavne neudržateľné rozvrstvenie majetku.