Vrana k bráne sadá, rovný rovného si hľadá... Nič nového, dvaja podnikatelia rozmýšľajú ako zvýšiť svoje zisky, ak sa dostanú k vládnej moci.
Vrana k bráne sadá, rovný rovného si hľadá... Nič nového, dvaja podnikatelia rozmýšľajú ako zvýšiť svoje zisky, ak sa dostanú k vládnej moci.
agenti mosadu, čo je vlastne najlepšia tajná služba na svete sa neprizniávajú, že sú agenti. Mate na to dôkaz, že sám uviedol, že je, či bol agentom ?
Súhlasím s názorom, že rozhodujúci význam na porážke nacistického Nemecka mala Červená armáda. Na druhej strane najmä medzi jeseňou roku 1941 až do polovice roka 1943 je významnú vojenskú pomoc poskytli dodávky vojenského materiálu zo strany západných spojencov. Spojenci si na jar 1943 vyskúšali vylodenie pri meste Dieppe vo Francúzsku, ktoré dopadlo katastrofálne najmä pre kanadských vojakov. Nemecko bolo ešte veľmi silné.Az po jeho porážke v bitke pri Kúsku, ktoré znamenalo vojenský obrat a rozhodnutí spojeneckej konferencie koncom roka 1943, ktoré bolo v Teheráne bol dohodnutý termín otvorenia vlastne tretej fronty vo Francúzsku. Druha bola vlastne od leta 1943 v Taliansku, pričom Churchill najmä z politických dôvodov navrhoval vylodenie v Juhoslavii s cieľom obsadiť Maďarsko, odrezať nemecké vojská v Grécku, vyradiť z vojny Rumunsko. Vylodenie sa konalo ako vieme 6.6.1944 v Normandii a o pár dní aj na juhu Francúzska.
I keď som ľavicový volič, musím konštatovať, že SMER-SD sa oproti roku 2000 veľmi zmenil. Táto strana sa stala konzervatívno-narodnou stranou, ktorá sa snaží o pomoc katolíckej cirkvi ešte viac ako KDH. Historicky, bez odbornej diskusie odmietla Istanbulský a Mararkešske protokoly, ktoré by našej spoločnosti neublížili. Hlavne, že vďaka politickému kšeftu s KDH máme v ústave ochranu manželstva. To, že jedna tretina mladých ľudí má deti a žije bez formálneho manželstva tuto stranu nezaujíma a pojem" registrované partnerstvá", ktoré by aj im pomohli riešiť dennodenné starosti, je pre vládnu stranu ako červené súkno pre katolíckeho kňaza ak má diskutovať s ateistom. Táto strana, teda jej vedenie a nominanti zahodili šancu byť ľavicovou modernou stranou medzi rokmi 2012 až 2016. Prevládli tu iba kšefty a postupne aj škandály, Dnes slovo" smerák", znamená najhoršiu politickú nadávku,ešte lepšie sú na tom Kotlebovci, najmä medzi mládežou a hlavne budúcimi voličmi.
Presne tak súhlasím, bez Štefánika by Masaryka nikto z popredných najmä francuzských politikov nikdy neprijali. Beneš bol skôr pomocník. Zásluhy Štefánika si prisvojili v mnohom títo dvaja politici dosť prisvojili, veď generál sa už nemohol brániť.
To s volebnými obvodmi je dlhodobo môj názor.
Smolková má pravdu, ale mohla sa ozvať skôr. Smer-sd, ktorý pohltil všetky ľavicové strany, tam už nemal žiadnu konkurenciu, teda ani kritiku. Formalne členovia síce mohli upozorniť na nedostatky, chyby, ale vedenia strany od okresu asi na ne dlhodobo kašľalo. Samozrejme je potrebné mať aj ľavicu, pravicu i stred, napríklad zelených, ale výber kandidátov musí byť demokratický zdola nahor a nie opačne. Inak sa strany a hlavne demokracia mení ľahko na partokraciu.
Nie sú dôležité emócie, i keď je pravda, že človek Tom už má v génoch, koho voliť za prezidenta. Dôležité je poznať kompetencie prezidenta a uvedomovať si, že sme parlamentná republika. Nejdeme voliť prezidenta ako mesiáša, ktorý to za nás vyrieši.to v nedokázal ani bájny hrdina Herkules. Jeden z kandidátov sľuboval, že zavedie poriadok, čo už vzhľadom na politický systém nejde rýchlo. Z histórie j známe, že v polovici 30. rokov jeden fúzatý politik, ktorý sa dostal k moci ústavnou cestou. Zaviedol poriadok, ale neskôr ten jeho poriadok stal milióny ľudských životov. Našťastie tá doba minula, ale nenávisť k názorom , spôsobom života iných pretrváva. To dokazuje aj najnovšie to čo sa stalo na Novom Zelande. My sme síce malá krajina, ale aj u nás je obdobná nenávisť, taká naša slovenská, často primitívna. Ja som volil kandidáta nie podľa obľúbenosti , ale podľa kompetencií prezidenta.
citujem prezidenta... Prezident očakáva, že premiér využije svoju ústavnú pozíciu na odstránenie prípadných prekážok vo vyšetrení. ...
Aké prekážky by to mali byť ,,,
Otázka a vieš mu poradiť ako by mal robiť volebnú kampaň najmä z hľadiska kompetencií ?
Včera bol uverejnený prieskum agentúry MVK, najdeš to aj tu vo vydaní Pravdy, tam bolo tých vyše 30%...
Doplnok, svojho času som bol aj dobrovoľný funkcionár odborov, tak viem, čo spôsobila vláda pravice voči zamestnancom v pracovnom práve. Harabin bol aj ostane pre mňa neprekonateľnou prekážkou. Pevne verím, že sa prezidentom nestane, i keby sa dostal do druhého kola.
Vtedy sa voliči pravicoví i ľavicoví spojíme, obdobne, ako svojho času vo Francúzsku, keď bol v druhom kole extrémista Le Len a pravicový politik Chirac a ľavica ho volila nerada. Demokracia bola však dôležitejšia ako ľavicove ciele.
Čítam Pravdu, Sme, Hospodárske noviny. Pokiaľ ide o Čaputovú, prax má. Nie je však dôležité ako dlho, ale ako kvalitne. Privatizácia za Muftiho bola viac menej primitívna, rozdávali sa vlastným za zlomok ceny, aj táto často nebola zaplatená. Potom štát za naše dane musel sanovať banky, aby nekrachli.
Samozrejme kradlo sa aj za Dzurindovej vlády, ale nie tak okato. Nezabúdaj však,že do v 90 rokoch najmä počas vlády HZDS, SNS a ZRS tu mafia vládla s kontaktmi na štátnu správu i súdy a policiu. Veď aj Harabin mal dobré styky s albanskou mafiou.
Vtedy získali aj dosť financií. Väčšina sa navzájom zlikvidovali, ten čo prežil sa uplatníl v podnikaní a tak sa zdá, že aj čiastočne v politike
Inak ja som nikdy nevolil pravicové strany, a la SDKÚ. Privítal som však vznik prvej vlády po HZDS, keď tam bola aj SOP a SDL.
Každý má právo na názor, aký je tvoj ? Ja sa vážený o spoločenské dianie zaujímam už od roku 1974, mám dosť životných skúseností aj z funkcií v samospráve. Často čítam serióznu tlač, nikdy nie bulvár,. Mám doma veľkú knižnicu vrátane kníh od renomovaných domácich a zahraničných spisovateľov z oblasti politológie, politiky, ekonómie. Nepozerám hlúpe seriály, ale skôr dokumenty.
Ako sa vzdelavaš Ty ????
súhlas, na súde sa vyhováral ako malý školáčik, ktorého pristihli pri opisovaní...
Ako lavicový volič by som v marcových voľbách si vyberal medzi Čaputovou, z dôvodu jej právnickej praxe a úlohy aktivistky, v prípade ak by som sa sústredil na riešenie domácich problémov. V prípade upevnenia zahraničného postavenia SR by som sa rozhodoval voliť Šefčoviča, ktorý nie je " nejaký bezvýznamný úradník z Bruselu", ako sa píše v jednom článku. Sympatický je mi aj historik Chmelár pre svoju víziu Slovenska- Do jednej osoby ich žiaľ nemožno spojiť. Ak by zvíťazil Šefčovič, týchto dvoch by som mohol vybrať ako poradcov. Ak by zvíťazila Čaputová, tak by si mohla vybrať za poradcu Chmelára. Ani jeden z nich na rozdiel do Kisku nemá za sebou doposiaľ žiadne kauzy.
Harabín je okrem toho, že je asi dobrý trestný sudca, jeho víťazstvo by nás vrátilo ešte do horších čias ako keď vládol "Mufti "- Mistrík má môj obdiv pre boj s výskumom onkologických chorôb, hodil by sa do funkcie ministra zdravotníctva. Ako prezident má však pre môj vkus veľmi konzervatívne názory.
Jedno je potrebné uznať Fico je v politických krokoch ako vynikajúci šachový hráč, ktorý premýšľa 10 ťahov dopredu.
Jeho vyjadrenie naznačuje, že je ochotný ísť až na okraj noža aj vo vzťahu ku koaličným partnerom. De facto týmto vyhlásením jeho strana začala kampaň pred parlamentnými voľbami, ktoré sa majú uskutočniť v marci budúceho roku.
Odporúčame