Ako bod 3 PS ponúka zvolanie Bukurešťskej deviatky s generálnym tajomníkom NATO a predstaviteľmi USA, kde by sme mali žiadať, aby aliancia venovala zvýšenú pozornosť východnému krídlu NATO. Tu som sa schuti zasmial. Jednak preto, že progresívci si zvolanie summitu B9 v období, keď nie sme ani jeho predsedajúcou krajinou, zjavne predstavujú ako Hurvínek válku. Ale čo je ešte pozoruhodnejšie, tí istí hejteri, ktorí sa ešte nedávno vysmievali z ambície hostiť na Slovensku mierové rozhovory, si odrazu myslia, že sem príde prezident USA iba preto, aby vypočul kvílenie východoeurópskych satelitov, ktorí žobrú o pozornosť. Akoby nevedeli, že táto otázka je úplne mimo optiky Donalda Trumpa.


