Trump sa vrátil k hádke so Zelenským: Neusiluje o mier, chce bojovať, bojovať, bojovať
Zelenskyj v rozhovore pre Fox News o spore s Trumpom a budúcnosti
▪️ Hostiteľ: Keby ste mali práve teraz možnosť vrátiť sa do Bieleho domu, urobili by ste to?
Zelensky: Nie.
▪️ Hostiteľ: Ľutuješ, čo sa stalo?
Zelenskyj: Áno, myslím, že to bolo zlé.
▪️Nemôžem povedať svojim ľuďom: "Stop." Nikto sa nezastaví, pretože sa všetci boja, že sa Putin zajtra vráti;
▪️Je dobré, ak Ukrajina nebude prijatá do NATO, nikto na tom netrvá. Vybudujme NATO na Ukrajine;
➖ Zelenskyj o svojej rezignácii: Toto rozhodnutie môže urobiť len ľud Ukrajiny.
▪️ Nechcem stratiť naše dobré partnerstvo s USA .
▪️Na otázku, či bol konflikt v Bielom dome vopred naplánovaný, Zelenskij povedal, že o ničom nevie.
▪️Zelensky povedal, že pre Ukrajinu bude ťažké vyhrať bez americkej podpory, ale verí, že Európa je pripravená pokračovať vo financovaní Kyjeva.
▪️Zelensky: Nemáme žiadne miliónové straty.