No to čo už má Putin nepustí...to je jasné.
No to čo už má Putin nepustí...to je jasné.
Ako začali tak aj dopadnú...rozporcovaný medzi Rusko a USA a kosti a kožky ostanú pre EÚ.
Sa im to rozpadá.
No ale vyzerá že nebude.
Vladimir Zelenskij pricestoval do Washingtonu na rokovania s Trumpom. Očakáva sa podpísanie dohody o ťažbe nerastných surovín na územiach kontrolovaných Kyjevom.
Zároveň sa už znížila výška očakávaných príjmov USA z tejto dohody z 500 mld. na 20 mld. dolárov.
Zástupcovia 18 krajín budú 2. marca v Londýne rokovať o Ukrajine.
Očakávajú sa zástupcovia Ukrajiny, Francúzska, Nemecka, Dánska, Talianska, Holandska, Nórska, Poľska, Španielska, Turecka, Fínska, Švédska, Českej republiky a Rumunska.
Írsko vyjadrilo pripravenosť vyslať na Ukrajinu svoje mierové sily.
:D
Tam behajú skôr ožraté slovenské šte tky
Druhý najväčší blízkozemský asteroid Eros má priemer približne 16 kilometrov a v porovnaní s New Yorkom je veľmi členitý.
Minister zdravotníctva Kamil Šaško (Hlas-SD) zrušil vyhlášku Ministerstva zdravotníctva SR, ktorou sa ustanovujú ochranné pásma prírodných liečivých zdrojov v Dudinciach. Informoval o tom na sociálnej sieti. Uviedol, že kúpele Dudince ostávajú chránené a žiadna spaľovňa tam nebude.
"Nedovolím, aby prírodné liečivé zdroje a kúpele, ktoré pomáhajú liečiť našich pacientov, boli akýmkoľvek spôsobom ohrozené," priblížil Šaško. Opozícia podľa neho namiesto práce na skutočných riešeniach hľadá pseudotémy a šíri strach.
Zariadenie na dotriedenie a zhodnotenie zmesového komunálneho a priemyselného odpadu a spaľovňu na nerecyklovateľný odpad plánovala v obci Hontianske Tesáre postaviť košická spoločnosť Granya. Proti výstavbe bola samotná obec aj obyvatelia. Svoje negatívne stanoviská vyjadrili k zámeru aj predstavitelia okolitých samospráv vrátane Dudiniec.
Ministerstvo životného prostredia SR odmietlo akúkoľvek diskusiu o tom, že by tam mala byť spaľovňa, povolenie na výstavbu nevydalo.
️ Medzinárodní investori začali loviť ruské akcie po začatí rusko-amerických rokovaní - Bloomberg
Talianske orgány považujú "ukrajinskú stopu" za hlavnú vo vyšetrovaní výbuchu tankera v prístave Savona.
Zle to sleduješ táto platforma už bola zavedená v menšej variante pred rokom. Táto má očividne väčšiu nosnosť.
Špeciálne jednotky AFU prepadnuté ruskými prieskumníkmi - boj očami nepriateľa
- Objavilo sa archívne video z prilbovej kamery bojovníka ukrajinskej skupiny špeciálnych síl, ktorý bol prepadnutý počas operácie na rieke Dneper v Chersonskej oblasti.
Iné by som nečakal.
V Nižnom Novgorode bola vyvinutá robotická platforma Molot na doručovanie nákladu v prvej línii.
Takto včera Belehrad hostil v Eurolige litovský klub Žalgiris.
Dúfam, že gaučoví experti, ktorí radi vyjú o zradných bratoch pri každej správe o ďalšom hlasovaní v OSN alebo hodoch o dodávkach zbraní na nesprávne miesto, sa raz budú hanbiť.
Ktoré prosím ťa? :D
Vyzerá to tak že len na ten tvoj.
VIDEO: Šéf diplomacie Blanár obhajuje hlasovanie Slovenska za protiruské sankcie aj na jeho príkaz dvihnutú ruku za hanebnú proukrajinskú rezolúciu Valného zhromaždenia OSN, ktorú nepodporilo nielen USA a Rusko, ale ani Maďarsko. Komentoval aj prejav premiéra Fica na konzervatívnej konferencii CPAC v USA, odkaz amerického viceprezidenta JD Vancea na bezpečnostnej konferencii v Mníchove, vzťahy Slovenska s Českou republikou, upadajúcu úlohu a dosah médií hlavného prúdu, ale aj ekonomickú diplomaciu slovenského rezortu zahraničia
Šéf rezortu slovenskej diplomacie Juraj Blanár (Smer-SSD) v rozhovore s redaktorkou Mimi Šramovou, zverejnenom 27. februára 2025, komentoval nielen nedávne šokujúce hlasovanie Slovenska v OSN a EÚ, ale debatoval aj o napojeniach politických mimovládok na ministerstvá ako dedičstvo bývalých vlád.
Odporúčame